کد خبر 502676

برنامه جلسه علنی مجلس فردا؛

کلیات بودجه ۱۴۰۰ در مجلس بررسی می‌شود

سخنگوی هیأت رییسه مجلس شورای اسلامی از بررسی کلیات لایحه بودجه در جلسه علنی فردا (سه شنبه) مجلس خبر داد و گفت که در صورت تصویب کلیات، مجلس وارد بررسی جزئیات لایحه بودجه خواهد شد.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایسنا، محمدحسین فرهنگی  اظهار کرد: کلیات لایحه بودجه ۱۴۰۰ در دستور کار جلسه علنی فردا (سه شنبه) مجلس قرار دارد. در جریان بررسی کلیات پس از نطق اولیه رئیس جمهور و توضیحات سخنگوی کمیسیون، ۵ مخالف و ۵ موافق به ‌ترتیب یک مخالف و یک موافق و  هر کدام حداکثر ۱۰ دقیقه دیدگاه‌های خود را مطرح می‌کنند و البته حق واگذاری نوبت خود به دیگری را دارند. پس از آن نماینده دولت به مدت ۲۰ دقیقه و سخنگوی کمیسیون باقیمانده دفاع خود را ارائه می کنند زمان کمیسیون با احتساب مدت صحبت اولیه ۳۰ دقیقه است. سپس کلیات لایحه بودجه به رای گذاشته می شود.

فرهنگی یادآور شد: در صورت تصویب کلیات بودجه، مجلس بررسی جزئیات لایحه بودجه در بخش درآمدی و پس از آن هزینه ای را آغاز خواهد کرد.

سخنگوی هیأت رئیسه مجلس درباره احتمال حضور رئیس جمهور در جلسه فردا سه شنبه مجلس گفت: در آیین نامه فرصتی برای دفاع رئیس جمهور از لایحه بودجه پیش بینی شده اما مشخص نیست آقای روحانی در این جلسه حضور می یابند یا نه.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر