کد خبر 502106

نماینده مجلس؛

یکسان‌سازی حقوق بازنشستگان باید در اولویت کار مجلس باشد

نماینده مردم شازند در خانه ملت گفت: یکسان سازی حقوق بازنشستگان باید در اولویت کار مجلس قرار گیرد و می‌طلبد نمایندگان با تصمیم قاطع، انقلابی و عادلانه دغدغه معیشتی بازنشستگان را برطرف کنند.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایرنا، محمود احمدی بیغش عصر شنبه در جمع خبرنگاران در اراک، افزود: بنیان انقلاب اسلامی بر اساس حق طلبی است و کارگزاران نظام اسلامی برای ریشه کنی فساد در جامعه نباید از هیچ کوششی دریغ کنند.
وی تاکید کرد: مسئولان نظام اسلامی در هر کسوت و منسب نباید نسبت به رفع مشکلات مردم حساسیت بالا داشته باشند و رسانه‌ها به‌عنوان حلقه اتصال مردم و مسئولان نیز  با رعایت انصاف، عملکرد مثبت و منفی مسئولان را در بوته نقد قرار داده و برای رفع کاستی ها بکوشند.
نماینده مردم شازند در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت : انتظار می‌رود هر چه درخت پربرکت انقلاب اسلامی تنومند می‌شود سلامت مسئولان نیز بیشتر شود.
احمدی بیغش ادامه داد : اختلاف طبقاتی  در جامعه باید از بین برود و این مهم توصیه جدی  رهبر معظم انقلاب است.
وی بیان کرد:  مردم در بهمن ۵۷ ، برای رفع اختلاف طبقاتی انقلاب کردند و اکنون نیز پای آرمان‌های امام راحل و نظام اسلامی ایستاده‌اند و مسئولان باید هرآنچه توان دارند در بوته خدمت بگذارند.
نماینده مردم شازند در مجلس شورای اسلامی مسئولان  را خادمان مردم و انقلاب عنوان کرد و گفت : نمایندگان مجلس باید به دور از جناح بندی و زد و بندهای سیاسی فعالیت کنند و متعهد به اصول قانون اساسی باشند.
احمدی بیغش اظهار داشت : مجلس شورای اسلامی باید برای رفع مشکلات بازنشستگان اراده قوی داشته باشد و شرایط موثرتری را برای گذران معیشت این قشر زحمتکش جامعه ایجاد کند.
وی یادآور شد: موضوع پرداخت برخی حقوق‌های نجومی باید با اولویت رسیدگی شود چرا که عدالت در نظام اسلامی اصل است و باید به نابسامانی ها خاتمه داد.
این نماینده مجلس شورای اسلامی عنوان کرد: مردم انتظار دارند که سلامت و اخلاق در جای جای جامعه حاکم باشد.
احمدی بیغش وظیفه نمایندگان مجلس را نظارت و قانونگذاری دانست و گفت : نظارت بر قانونگذاری ارجحیت داردو مجلس نیازمند ناظران قوی است تا مشکلات از جامعه رخت بربندد.
وی تاکید کرد : خانه ملت باید نخست بر اقدامات خود نظارت داشته‌باشد ودر مرحله بعد تحقیق و تفحص  در امور جاری کشور را با جدیت در دستور کار قرار دهدتا شاهد پیشرفت کشور شویم.

نماینده مردم شازند در مجلس شورای اسلامی با اشاره به بازار بورس و ارز یادآور شد: سامان این حوزه و حراست از سرمایه‌های مردم ضروریست و بایدمسئولان ذیربط منافع مردم را مد نظر قرار داده و در این خصوص چاره کنند. 
احمدی بیغش ادامه داد : مجلس شورای اسلامی از ارکان پایه نظام اسلامی است که باید انقلابی عمل کند تا امور بر ریل خود قرار گیرند.
وی بیان کرد : مجلس شورای اسلامی باید پیش از تصویب وام ازدواج  فرهنگسازی می کرد تا ازدواج آسان رواج یابد و رسانه‌ها در این راستا تکلیف جدی دارند.
نماینده مردم شازند در خانه ملت در خصوص  ایجاد پتروشیمی الوند در شهرستان شازند گفت:  اولویت‌ها در مورد این طرح باید بازنگری شود  از مردم اراک انتظار می رود در این خصوص حساسیت لازم را داشته باشند تا طرح‌های اقتصادی کمترین اسیب را برای سلامت داشته باشد. 
استان مرکزی با یک میلیون و ۴۱۴ هزار نفر جمعیت هفت کرسی نمایندگی در مجلس شورای اسلامی دارد که یکی از این کرسی‌ها از ان حوزه انتخابیه شازند است.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر

 • ناشناس
  ۱ ۰

  سلام ایاوقتی که رتبه بندی برای معلمان تجرابشه برای بازنشیته ها هم اجراخواهدشد؟یابازهم فاصله حقوق زیادخواهدشد

 • حسن حسنپور
  ۰ ۰

  از مجلس محترم واقای نوبخت نماینده دولت درخواست داریم که نظارت بر همسانسازی بازنشستگان تامین اجتماعی هم داشته باشند چون اقای شریتمداری وسالاری هردو دزد هستن وپولها را هاپلی میکنند با تشکر

 • نوغانچی صالح خسرو
  ۰ ۰

  حرف شعار بس است هرگاه عمل کردید خود به خو کارگران و بازنشستگان متوجه عملکرد مجلس دولت میشوند

 • ناشناس
  ۰ ۰

  چرا همسان سازی حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی که کارمند رسمی دولت و مدیریت خدمات کشوری بوده اند و در سال ۹۹ بازنشسته شده اند اجرا نشده و دولت اعتباری به این موضوع اختصاص نداده ولی برای کارکنان رسمی دولت و بازنشسته کشوری که در سال ۹۹ با بازنشسته تامین اجتماعی همکار و همسطح و شرایطشون یکی بوده علاوه براینکه در زمان بازنشستگی درسال ۹۹ برایشان همسان سازی حقوقشان اعمال شده و در سال ۱۴۰۰ هم برایشان مجدد اجرا میشه اعتبار وجوددارد؟
  چرا تبعیض؟ چرا اختلاف؟ چرا دوگانگی؟

 • حبیب
  ۰ ۰

  کسانی عنوان و سمت گرفتن که شیوه آن تفرقه و تبعیض کلید کار آنهاست که بدترین اخلاق در جامعه هست به امید اصلاح در نظام مدیریتی و رفع مشکلات

 • ناشناس
  ۰ ۰

  دقت کردین هیچ اسمی از بازنشستگان تامین اجتمایی به میان نیامد ،دوق تون را بنوشید

 • بازنسشته
  ۰ ۰

  حق گرفتنی است نه دادنی شهید بهشتی فرموده بود کسی که مظلوم هست خودش نوعی ظالم است باید برای گرفتن حقش قیام کنند مسئولین محترم کارد به استخوان کارگران رسیده امروز عمل کنید فردا دیر خواهد شد

 • ناشناس
  ۰ ۰

  درود بر آقای نماینده شازند واقعا پیرو واقعی امام هستند زنده باشید
  و موفق باز نشستگان خصوصا حد اقل بگیرها خیلی معیشت بدی
  دارند ممنون از شما

 • کارمنددولت بازنشسته تامین اجتماعی
  ۰ ۰

  سلام ازدولت روحانی وهیاتش ومجلسی ها ومدیرکل سازمان تامین اجتماعی ورئیس سازمان وبرنامه و بودجه هیچگونه مردانگی وجوانمردی وانسانیت ورحم ومروت و..که خودشان حقوق نجومی میگیرندوجودنداردپس بخداواگذارشان میکنیم وانتقام جوخداست؟!یامنتقم بازنشستگان غیرهمکارتامین اجتماعی وکارگران!!!!!