کد خبر 498250

عضو کمیسیون امور داخلی مجلس؛

مجلس یارانه ارز ۴۲۰۰را از دلالان پس می‌گیرد

عضو کمیسیون امور داخلی مجلس گفت: مجلس به دنبال حذف ارز ۴۲۰۰تومانی کالاهای اساسی در بودجه ۱۴۰۰می‌باشد و منابع حاصل از حذف ارز ۴۲۰۰تومانی باید به صورت مستقیم به خود مردم پرداخت شود.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از تسنیم، احمد علیرضابیگی، عضو کمیسیون امور داخلی کشور و شوراهای مجلس درباره حذف ارز 4200 تومانی گفت: حذف ارز 4200 تومانی و تخصیص منابع حاصل از آن بدون واسطه به مردم ایده منطقی و قابل قبول است.

وی ادامه داد: درحال حاضر منافع حاصل از ارز 4200 تومانی به واردکننده ها و دلالان می رسد و مردم از یارانه این بخش استفاده نمی کنند.

نماینده مردم تبریز در ادامه تصریح کرد: مجلس به دنبال حذف ارز 4200 تومانی کالاهای اساسی در بودجه 1400 می باشد. امیدواریم دولت هم در این زمینه همراهی کند. منابع حاصل از حذف ارز 4200 تومانی باید به صورت مستقیم به خود مردم پرداخت شود.

علیرضابیگی با اشاره به حذف ارز 4200 تومانی دارو گفت: ارز 4200 تومانی دارو باید حذف و مابه التفاوت آن با ارز آزاد به صورت ریالی به بیمه‌ها باید پرداخت شود تا بیمه ها از مصرف کننده های واقعی دارو حمایت کنند.

وی در پایان تصریح کرد: بیمه‌های خدمات درمانی هم باید تقویت شوند و با منابع مالی حاصل از حذف ارز 4200 تومانی باید پوشش دارویی خود را گسترده‌تر کنند.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر

  • ناشناس
    ۰ ۰

    کاش مشخص میشد این دلالان چه کسانی هستند