کد خبر 492662

رییس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس مطرح کرد؛

بازنگری بودجه دانشگاه‌ها در سال۱۴۰۰

رییس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس گفت: بودجه دانشگاه‌ها در سال ۱۴۰۰ بازنگری می‌شود تا روند فعالیت‌های علمی دانشگاه‌ها توسعه پیدا کند.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از صدا و سیما، حمیدرضا حاجی بابایی در حاشیه سی و مین اجلاس رؤسای دانشگاه‌های بزرگ کشور که در دانشگاه شهید بهشتی برگزار شد، افزود: در این جلسه تنها مشکل بودجه دانشگاه‌ها مطرح نشد بلکه مباحثی در خصوص پایان نامه‌های دانشجویی، ساختار و مسائل مختلف دانشگاه برای این که دانشگاه بتواند به جایگاه اصلی خود برسد، مطرح شد.

وی با بیان این که با وجود افزایش بودجه دانشگاه‌ها و توجه ویژه دولت به دانشگاه ها، اما همچنان دانشگاه‌ها با مشکل بودجه مواجه هستند، گفت: افزایش حقوق اعضای هیأت علمی در سال ۹۹ باعث شده تا با وجود افزایش بودجه دانشگاه ها، اما همچنان مشکل بودجه در دانشگاه‌ها وجود داشته باشد و قرار است در کمیسیون برنامه و بودجه بررسی و با همکاری کمیسیون تلفیق مشکلات دانشگاه‌ها برطرف شود.
حاجی بابایی در ادامه افزود: حتماً بودجه دانشگاه‌ها بازنگری می‌شود و همان طوری که تاکنون مجلس به دانشگاه‌ها کمک کرده است این بار نیز این اتفاق رخ می‌دهد.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر

  • حسین
    ۰ ۰

    سلام. پس چرا دانشگاه آزاد اسلامی رو از یاد برده اید!!؟ چند روز قبل نماینده محترم مردم بناب در صحن علنی رسماً پشت تریبون تذکر دادند اگر برای معیشت هیأت علمی و کارکنان دانشگاه آزاد فکری نکنید جلوی مجلس شاهد تجمع دانشگاهیان خواهیم بود..آیا اینها زن و بچه وخانواده ندارند.. آیا میدانید حقوق آذر و دی ماه بسیاری از واحدها پرداخت نکرده اند...!!!