کد خبر 492226

قالیباف تاکید کرد؛

اصلاح آیین نامه داخلی مجلس برای بررسی پیشنهادات نمایندگان

رییس مجلس شورای اسلامی بر اصلاح آیین نامه داخلی مجلس به منظور تسریع در روند بررسی طرح ها و لوایح ارجاعی به صحن علنی تاکید کرد.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از تسنیم، محمدباقر قالیباف رییس مجلس شورای اسلامی در نشست علنی امروز (چهارشنبه، 3 دی ) قوه مقننه  و  در جریان بررسی طرح اصلاح قانون انتخابات ریاست جمهوری، گفت: براساس آیین نامه داخلی مجلس، حق نمایندگان است که پیشنهادات ثبت شده آن ها قبل از بررسی گزارش و مصوبه کمیسیون، مورد بررسی قرار گرفته و به رأی گذاشته شود اما شاهد هستیم که بررسی پیشنهادات چقدر وقت صحن مجلس را به خود اختصاص می دهد.

وی ادامه داد: همکاران محترم مشاهده می کنند که دوستان نسبت به این موضوع نیز معترض هستند. ما پیشتر برای اصلاح این موضوع با زحمت اعضای کمیسیون آیین نامه داخلی مجلس، طرحی را مطرح کردیم که ابتدا نظر کمیسیون را در بررسی طرح ها و لوایح به رأی بگذاریم و پس از آن پیشنهادات نمایندگان مطرح شود اما به هر دلیلی نمایندگان به این اصلاح آیین نامه رأی موافق ندادند و امروز شاهدیم که براساس روال قبلی چقدر وقت مجلس گرفته می شود.

رییس مجلس عنوان کرد: لذا خواهش می کنم ریاست کمیسیون آیین نامه داخلی مجلس با انگیزه بیشتر بحث اصلاح آیین نامه را دنبال کنند تا ما در شرایط فعلی که موضوعات بسیار مهم و جدی را در دستورکار داریم، بتوانیم با سرعت بیشتری به امر قانونگذاری بپردازیم تا از وقت یکایک نمایندگان که در حقیقت وقت همه ملت ایران است بهره بیشتری ببریم.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر