کد خبر 488967

یک مقام مسئول خبر داد؛

تشکیل کمیته‌ تدوین راهکارهای افزایش تولید خودروی با کیفیت

عضو کمیسیون جهش و رونق تولید مجلس از تشکیل کمیته‌ تدوین راهکارهای افزایش تولید خودروی با کیفیت خبر داد.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از تسنیم، علی اکبر کریمی عضو کمیسیون ویژه جهش و رونق تولید و نظارت بر اجرای سیاست‌های اصل 44 قانون اساسی  مجلس شورای اسلامی با اشاره به جلسه اخیر این کمیسیون، گفت: بررسی راهکارهای افزایش 50 درصدی تولید خودروی با کیفیت و با قیمت مناسب  در دستورکار جلسه اخیر اعضای کمیسیون ویژه جهش و رونق تولید قرار داشت.

وی در همین راستا ، ادامه داد:این جلسه با حضور معاونت فناوری ریاست جمهوری، نمایندگان وزارتخانه‌های صنعت، معدن و تجارت، دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح، رئیس هیات عامل ایدرو، مدیرعامل ایران خودرو، مدیر عامل سایپا، خودروسازان بخش خصوصی، قطعه‌سازان، بانک مرکزی و کارشناسان مرکز پژوهش‌های قوه مقننه، برگزار شد.

عضو کمیسیون ویژه جهش و رونق تولید  یادآور شد:در نشست اخیر شورای عالی هماهنگی اقتصادی، مقام معظم رهبری بر چند صنعت مهم کشور از جمله صنعت خودرو تاکید کرده و خواستار افزایش 50 درصدی تولید خودروی با کیفیت و با قیمت مناسب شدند، در راستای عمل به فرمایشات رهبری، کمیسیون ویژه جهش و رونق تولید جلسه اخیر خود را به منظور بررسی راهکارهای تحقق این مهم برگزار کرد.

کریمی با بیان اینکه در این جلسه مقرر شد کمیته‌ای با حضور نمایندگان مجلس، خودروسازان و وزارت صمت تشکیل شود، اظهار داشت:قرار است در این جلسه مشترک سند خودرو که پیش از این تدوین شده بود، مورد بازبینی قرار گیرد و پیش نویس بازبینی شده در جلسات آتی بررسی و درصورت وجود خلاهای قانونی، قوانین مورد نیاز تدوین و تصویب شود.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس خاطر نشان کرد:در این جلسه موضوعاتی شامل تامین مالی و پرداخت بدهی خودروسازان به قطعه سازان، تدوین برنامه راهبردی جامع تولید خودرو، حذف شیوه‌های غیر اقتصادی تولید خودرو، به کارگیری قانون استفاده حداکثری از توان داخل و ... مورد بحث قرار گرفت.

نماینده مردم اراک، خنداب و کمیجان در مجلس با بیان اینکه خودروسازان باید برای تولید 3 میلیون خودرو طی سال آینده برنامه ریزی کنند، گفت: در حال حاضر تولید این شرکت‌ها کمتر از یک میلیون است و براساس برنامه‌ریزی‌های انجام گرفته مقرر است در سال آینده این عدد به یک میلیون و 200 هزار دستگاه افزایش یابد.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر