کد خبر 488536

رئیس کمیسیون اصل ۹۰ خبر داد؛

ورود کمیسیون اصل۹۰ به تخلفات ارز ۴۲۰۰تومانی

نصرالله پژمانفر گفت: اسامی متخلفان در اختیار دستگاه‌های امنیتی قرار می‌گیرد.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از باشگاه خبرنگاران، حجت الاسلام نصرالله پژمانفر رئیس کمیسیون اصل ۹۰ مجلس شورای اسلامی از ورود این کمیسیون متبوع خود به بحث تخصیص ارز ۴۲۰۰ تومانی و تخلفاتی که در این حوزه رخ داده است خبر داد و گفت: سال گذشته دیوان محاسبات گزارشی درباره تخلفات در این حوزه به نمایندگان ارائه کرده بود که بر اساس آن گزارش در حال بررسی موضوع هستیم.

وی افزود: برخی از افراد ارز ۴۲۰۰ تومانی را دریافت کرده‌اند  اما به ازای آن کالا وارد نکرده اند، که باید این موضوع تعیین تکلیف شود.

پژمانفر تاکید کرد: طبق گزارشاتی که به دست اعضای کمیسیون اصل ۹۰ رسیده است، یک سوم ارز ۴۲۰۰ تومانی برای واردات کالا‌های اساسی اختصاص داده شده اما ما به ازای آن کالا وارد کشور نشده است، بنابراین گزارشی از روند ارز‌های تخصیص داده شده در حال تدوین است که پس از تهیه در صحن کمیسیون و سپس در صحن مجلس قرائت خواهد شد.

رئیس کمیسیون اصل ۹۰ مجلس با بیان اینکه پس از احصاء نام افرادی که ارز دریافت کرده‌اند و ما به ازای آن کالا وارد نکرده اند، در اختیار دستگاه‌های امنیتی و اطلاعاتی قرار خواهیم داد گفت: یک موضوعی که در این میان وجود دارد تکرار اسامی برخی افراد خاص برای دریافت ارز‌های دولتی است که باید این موضوعات قطعاً در روند تهیه گزارش تعیین تکلیف شود.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر