کد خبر 488317

شورای نگهبان لایحه مالیات بر ارزش افزوده را به مجلس برگرداند

رئیس فراکسیون مدیریت شهری در مجلس در نامه‌ای به شورای نگهبان خواستار اعاده لایحه مالیات بر ارزش افزوده برای تقویت شوراها شد.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از فارس، محسن پیرهادی، نماینده تهران و رئیس فراکسیون مدیریت شهری در نامه به شورای نگهبان، خواستار اعاده مصوبه اخیر مجلس با نام اصلاحیه لایحه مالیات بر ارزش افزوده شد.

رئیس فراکسیون شوراها، مدیریت شهری و روستایی با بیان اینکه اصلاحیه لایحه مالیات بر ارزش افزوده که اخیرا از سوی مجلس مصوب شد، مغایر با قانون شهرداری‌ها است، تأکید کرد: طبق بند ۱۶ ماده ۷۱ قانون تشکیلات و انتخابات شوراها، وضع عوارض شهری از وظایف شوراهای اسلامی شهر بوده است؛ همچنین طبق اصل هفتم و یکصد و سوم قانون اساسی؛ شوراهای اسلامی شهر و روستا از ارکان تصمیم‌گیری و اداره امور کشور هستند.

پیرهادی افزود: طبق ماده ۵۳ لایحه مالیات بر ارزش افزوده، اختیار تعیین عوارض شهری و روستایی به وزارت کشور با همکاری شورای عالی استان‌ها محول شده است، در حالیکه طبق بند ۱۶ ماده ۷۱ قانون تشکیلات و انتخابات شوراها و همچنین بند ۸ ماده ۴۵ قانون شهرداری‌ها، مرجع وضع عوارض شهری، شوراهای اسلامی شهرها است.

 وی در ادامه از ارسال نامه‌ای به اعضای محترم شورای نگهبان برای اعاده مصوبه ۹۹/۹/۹ لایحه مالیات بر ارزش افزوده خبر داد و خاطرنشان کرد: به عنوان رئیس فراکسیون مدیریت شهری و شوراها پیگیر اعاده وظایف و اختیارات شوراهای اسلامی شهر به عنوان نهاد مدیریت محلی و مردمی هستم.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر