کد خبر 484580

با موافقت نمایندگان؛

طرح احکام کلی بودجه ۱۴۰۰ به کمیسیون برنامه و بودجه ارجاع داده شد

نمایندگان مجلس شورای اسلامی طرح احکام کلی بودجه ۱۴۰۰ را برای بررسی بیشتر به کمیسیون برنامه و بودجه ارجاع دادند.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از خانه ملت، نمایندگان در نشست علنی امروز (چهارشنبه، ۵ آذرماه) مجلس شورای اسلامی در جریان بررسی طرح احکام کلی ویژه 1400 با بازگشت این طرح طبق ماده 152 آئین نامه با اکثریت آراء موافقت کردند.

 محمدباقر قالیباف پیش از ورود به دستور توضیح داد: بحث احکام بودجه از موضوعات مهمی است که کمیسیون برنامه و بودجه با زحمت زیاد در 12 بند آن را بررسی کرد و به صحن آورد. تاکنون 4 بند از آن در جلسات علنی مورد بررسی قرار گرفته و از سوی نمایندگان پیشنهادات، الحاقات و ابهامات زیادی مطرح شد و وقت قابل توجهی از مجلس گرفته شد.

رئیس مجلس شورای اسلامی ادامه داد: با توجه به شرایط کرونایی کشور و کوتاه بودن زمان جلسات صحن علنی بررسی تمام پیشنهادات وقت زیادی از صحن مجلس می گیرد، بهتر است طرح احکام کلی بودجه 1400 به کمیسیون برگردد تا پیشنهادات و ابهامات در جلسات کمیسیون بررسی و رفع شود و سپس در صحن علنی مجدد بررسی شود.

 نمایندگان مجلس بازگشت طرح مذکور به کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات طبق ماده 152 آئین نامه را پذیرفتند، همچنین احمد امیرآبادی فراهانی عضو هیات رئیسه مجلس تاکید کرد که کمیسیون تا روز یکشنبه هفته آینده فرصت دارد نتیجه بررسی را اعلام کند.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر