کد خبر 473533

بررسی حذف کنکور در مجلس

رییس کمیسیون آموزش مجلس با بیان اینکه مجلس و کمیسیون آموزش شورای عالی انقلاب فرهنگی در حال بررسی مسئله حذف کنکور هستند، گفت:درصورتی که سه سال مستمر امتحانات دانش آموزان به صورت نهایی برگزار شود، کنکور حذف خواهد شد.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از فارس، علیرضا منادی سفیدان رئیس کمیسیون آموزش مجلس با بیان این که سه نفر از کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس را برای بررسی مسئله حذف کنکور به شورای عالی انقلاب فرهنگی معرفی کرده ایم، گفت:مسئله حذف کنکور از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است که نه تنها ما در مجلس بلکه شورای عالی انقلاب فرهنگی نیز برنامه های مختلفی برای آن دارد و در حال بررسی این موضوع هستیم. از طرفی باید بگویم طبق همفکری که با وزیر آموزش عالی داشته ام پیشنهاد شد اگر سه سال به طور مستمر نمرات دانش آموزان در قالب امتحانات نهایی اعلام شود، کنکور حذف خواهد شد.

* به حساب آوردن نمرات دانش آموزان به جای آزمون کنکور

وی ادامه داد:برای به حساب آوردن نمرات دانش آموزان به جای آزمون کنکور پایه های اول، دوم و سوم دبیرستان از اهمیت زیادی برخوردار هستند که این موضوع توسط کمیسیون آموزش شورای عالی انقلاب فرهنگی در حال بررسی است.

* بهترین روش ها برای حذف کنکور همین نمرات امتحانات نهایی دانش آموزان است

منادی اعلام کرد :فعلا به طور متوسط بین ۱۰۰ تا ۲۰۰ هزار نفر از دانش آموزان دارای رتبه ۲۰ یا ۱۹.۹۰ صدم هستند که این مسئله نیاز به کار کارشناسی دارد. البته یکی از بهترین روش ها برای حذف کنکور همین نمرات امتحانات نهایی دانش آموزان است.

* مجلس شورای اسلامی به سمت حذف محفوظات و حفظیات به دردنخور است

رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی ادامه داد :در حال حاضر مجلس شورای اسلامی به سوی حذف محفوظات و حفظیات به دردنخور است؛ چراکه بسیاری از این مؤسسات و آموزش هایی که در رسانه ها تبلیغ می شود انرژی دانش آموزان را برای تبحر تست زنی و سایر عناوین مختلف می گیرد و هیچ تأثیری در روند کسب نمره دانش آموزان ندارد و این مسئله را به طور جدی دنبال می کنیم.

* صدهزار نفر برای تاخیر بیشتر کنکور نمایندگان را تحت تأثیر قرار می دادند

وی ادامه داد :در زمان برگزاری کنکور در امسال که شیوع ویروس کرونا عاملی بر تأخیر این آزمون شده بود بیش از یک میلیون نفر معتقد بودند که هرچه زودتر کنکور برگزار شود اما نزدیک به صد هزار نفر دیگر در قالب نظام بندی و هماهنگی یک کار سازماندهی شده نمایندگان را تحت تأثیر قرار می دادند.

* برای بررسی حذف کنکور سه نفر از اعضای کمیسیون را به شورای عالی انقلاب فرهنگی معرفی کرده ایم

منادی در آخر خاطرنشان کرد:کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی برای بررسی مسئله حذف کنکور سه نفر از اعضای کمیسیون را به شورای عالی انقلاب فرهنگی معرفی کرده تا به بررسی این موضوع و ابعاد مختلف آن بپردازد.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر

  • دانشجو
    ۰ ۰

    اینکه مجلس بخواهد سه سال اخر را مد نظر داشته باشند به نظر میرسد که شاگردانی در مدرسه نمره برتر نداشته اما در دانشگاه رتبه اول بوده اند