عضو هیات رییسه فراکسیون فرهنگیان مجلس؛

مجلس پیگیر معوقات معلمان است/ دولت موظف به استخدام ۵هزار نیروی حق التدریسی است

احد آزادی خواه گفت: مجلس به دنبال راهکاری است، بتواند نیروهای را که هنوز روند استخدامی آنها طی نشده با استفاده از مکانیسم‌های خاص به شکل قانونی به کار بگیرد. همچنین مجلس برای پیگیری حقوق و مطالبات نیروهای حق التدریس، خرید خدمات، قراردادی ها و... نیز تلاش می‌کند تا حداکثر مساعدت‌ ممکن را صورت دهد.

مجلس پیگیر معوقات معلمان است/ دولت موظف به استخدام 5هزار نیروی حق التدریسی است

اقتصادآنلاین-مهدی بیک؛ نماینده مردم ملایر در واکنش به مطالبات 5هزار نیروی حق التدریس آموزش و پرورش برای استخدام و طرح دوفوریتی مجلس برای تعیین تکلیف این نیروها گفت: برابر قانون، مسائل مرتبط با حق التدریسی‌ها و نقشه راه استخدامی آنها در مجلس دهم تعیین شد. در حال حاضر مطالبات معلمان و فرهنگیان چند دسته است ، یک گروه از مطالبات شدنی است و مجلس هم به طور جدی تلاش خواهد کرد تا این مطالبات را پیگیری کند و برخی هم واقعا بر اساس قانون نشدنی است. اگر ما هم قول یا وعده ای در این زمینه بدهیم، ممکن است عملیاتی نشود.

او افزود: در حال حاضر حقوق و مطالبات استخدامی های آموزش و پرورش بر اساس یک روال قانونی دنبال می‌شود،حق التدریسی ها هم به همین منوال پیگیری می‌شود. باید صادقانه بگویم برخی مطالبات استخدامی که گروه هایی مثل حق التدریسی های مدارس غیر دولتی برای استخدام مطرح می کنند، هنوز راه حلی برای مشکلات آن پیدا نشده است.

عضو هیات رییسه فراکسیون فرهنگیان مجلس در ادامه افزود: البته مجلس به دنبال راهکاری است که بتواند مجموعه ظرفیت های موجود گروه های مختلف فرهنگی را با استفاده از مکانیسم های خاصی به کار بگیرد.

آزادی ‌خواه گفت: بر اساس برنامه ششم توسعه کشور و مصوبه مجلس، فرآیند استخدام ها در آموزش و پرورش باید صرفا از طریق دانشگاه فرهنگیان باشد. شخصا معتقدم زمانی که خانواده ها مهمترین سرمایه زندگی و مهمترین جزء از زندگی فرزندانشان یعنی وقت آنها را در اختیار مدرسه و معلم قرار میدهند، معلم باید دانش آموخته حرفه ای در این زمینه باشد و مهارت های لازم برای ارتقای سطح آموزشی و تربیتی دانش آموزان را داشته باشد.

به گفته نماینده مردم ملایر؛ استخدام ها در آموزش و پرورش از این پس تنها از طریق دانشگاه فرهنگیان انجام می شود.

آزادی خواه افزود: امروز معلمان دوره ابتدایی باید با اصول روانشناسی، تکنیک های امور تربیتی،مهارت های ارتباطی و...کاملا آشنا باشد.مجموعه این ضرورت ها حساسیت استخدام ها در آموزش و پرورش را صدچندان می کند. بر این اساس اولویت نخست برای مجلس آن است که استخدام معلمان از طریق ساختاری صورت بگیرد که قبلا فرهنگیان را مجهز به این مهارت‌ها کرده باشد. یعنی دانشجو 8ترم در دانشگاه فرهنگیان حاضر شود و این الزامات را بدست بیاورد. در عین حال مجلس برای اینکه حقوق و مطالبات عده‌ای از هموطنان ما که از طرق مختلف مانند حق التدریس، خرید خدمات، قراردادی ها و... جذب آموزش و پرورش شده اند تلاش می کند تا حداکثر مساعدت های ممکن را صورت دهد.

نماینده مردم ملایر گفت: بر اساس قانون سال گذشته مجلس،بخش قابل توجهی از این نیروهای حق التدرسی و آموزشیاران نهضت  و...تعیین تکلیف شدند که از میان 24هزار نفر متقاضی، بیش از 17هزار نفر به استخدام آموزش و پرورش در آمدند. باقی این تعداد هم با قانونی که مجلس هفته قبل به دو فوریت آن رای داد که بر اساس آن الزام  قبولی در آزمون حذف شد، استخدام خواهند شد. برای معوقات و حقوق آنها هم فراکسیون فرهنگیان مجلس به طوری جدی پیگیر است تا هرچه سریعتر این معوقات پرداخت شود. چرا که مجلس اساسا موضوعات معیشتی اقشار زحمتکش را در راس برنامه‌ریزی‌ها و تصمیم‌سازی های خود قرار داده است.

ارسال نظر

 • ناشناس
  ۰ ۰

  باسلام ۲۹سال سابقه دارم فقط حرف تحویل میدن خسته شدیم این شده عاقبت اموزش کشورمان معوقات زیادی همکاران دارن صدایشان درنمیاددستشان جای بندنیست درست نیست ازسال۹۴ بابت گمک هزینه فوت وازدواج طلبکارباشی به فرص مثال اگرهم پرداخت کنن که نمیکنن ان پول ارزش ریالی خودراازدست داده لطفاپیگیری کنید

 • فوق لیسانس
  ۰ ۰

  اینکه مجلس پیگیر کارفرهنگیان است بسیار خوب و محترم است اما استخدام معلمان حق التدریس که معلوم نیست با چه گزینشی وارد آموزش وپرورش شده اند کار درستی نیست اینجوری هرکس فامیل خودشو ببره سرکار بعدم قانونی استخدامش کنن ظلم بزرگیه درحق کسایی مث ما که ازبند پ بیبهره ایم مجلس با این کار فقط میخواد حمایت یکسری از افراد رو به خودش جلب کنه وگرنه کارش خلاف عدالت هست

 • ناشناس
  ۰ ۰

  آموزس دھندہ ھای بعداز سال ۹۲ چہ تفاوتی با قبل از ۹۲ دارند استدعا داریم عدالت را رعایت کنید ۷سال زجر کشیدیم بہ امید استخدام در آموزش و پرورش خواھشمندیم حق ما ضایع نشہ با الحاق بند یا تبصرہ ای بہ داد ما ھم رسیدگی فرمایید

آخرین خبر ها