کد خبر 471244

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس:

عملکرد دولت در اقتصاد مقاومتی ضعیف بوده است

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس با بیان این که دولت جنگ اقتصادی را جدی نگرفته است گفت: بخشی از مشکلات نیز به این بر می‌گردد که دولت به دلیل خوش بینی‌هایی که در جریان برجام داشت، نتوانست از فرصت‌ها استفاده کند.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از تسنیم، جعفر قادری عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با تصریح بر اینکه دولت جنگ اقتصادی را جدی نگرفته است، گفت: مقدمات ورود و مواجهه با یک جنگ توسط دولت فراهم نشده است در حالی که انتظار می‌رود دولت همه امکانات و ظرفیت‌های خود از جمله نخبگان، ایرانیان خارج از کشور و شرکت‌های تولیدی و دانش بنیان و همچنین نیروی انسانی به کار بگیرد.

وی با تصریح بر اینکه دولت از ظرفیت‌هایی که در اختیار دارد در جنگ اقتصادی استفاده نمی‌کند، اظهار کرد: دولت شرایط موجود را نادیده گرفته است و یکی از مشکلات و معضلاتی که وجود دارد، حضور در سال پایانی دولت است و انگیزه‌ها نیز کمتر است اما تجربیات در سال‌های گذشته می‌تواند به دولت کمک کند تا اگر عزم و اراده‌ای در دولت وجود داشته باشد، بهتر کارها را دنبال کند.

عضو کمیسیون مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه تحریم‌های آمریکا فراتر از تحریم‌های عادی است، عنوان کرد: امریکا از هر فرصتی برای ایجاد مشکل برای کشور استفاده می‌کند اما توانمندی‌ها و امکاناتی که در کشور وجود دارد نیز نسبت به گذشته تفاوت کرده است. در گذشته توانمندی‌هایی که امروز در شرکت‌های دانش بنیان وجود دارد و همچنین زیرساخت‌های امروز را نداشتیم.

وی افزود: بخشی از مشکلات نیز به این بر می‌گردد که دولت به دلیل خوش بینی‌هایی که در جریان برجام داشت، نتوانست از فرصت‌ها استفاده کند که اگر این کار را می‌کردند با وجود تشدید تحریم‌ها می‌توانستیم مشکلات کشور را حل کنیم.

 عملکرد دولت در اقتصاد مقاومتی ضعیف بوده است

شهباز حسن‌پور عضو کمیسیون اقتصادی مجلس نیز عملکرد دولت را در موضوع اقتصاد مقاومتی ضعیف ارزیابی کرد و افزود: اگر دولت به توان داخلی و ظرفیت‌هایی که در کشور داریم و همچنین به جوانان و نیروی انسانی توجه می‌کرد، می‌توانست در مقابل فشارهای خارجی مقاومت کند.

حسن پور با بیان اینکه مردم نگران وضعیت اقتصادی هستند، گفت: مجلس از وضعیت لجام گسیختگی بازار به شدت گلایه‌مند است و باید بابت این شرایط از مردم عذرخواهی کرد.

وی ضمن تاکید بر اینکه نباید تحریم‌های ظالمانه را فراموش کرد، اظهار کرد: یک جنگ تمام عیار اقتصادی علیه ملت ایران شروع شده است و آمریکا و عیادی آن در منطقه تمام توان خود را به کار گرفته است تا ایران را از نظر اقتصادی از پای در بیاورند.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی عملکرد دولت را در موضوع اقتصاد مقاومتی ضعیف ارزیابی کرد و افزود: اگر دولت به توان داخلی و ظرفیت‌هایی که در کشور داریم و همچنین به جوانان و نیروی انسانی توجه می‌کرد، می‌توانست در مقابل فشارهای خارجی مقاومت کند.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر