کد خبر 467348

سخنگوی کمیسیون بهداشت و درمان مجلس؛

نحوه تخصیص یک میلیارد یورو برای مقابله با کرونا بررسی شد

سخنگوی کمیسیون بهداشت و درمان مجلس از بررسی آخرین وضعیت تخصیص اعتبارات بودجه ۹۹و یک میلیارد یورو تخصیصی برای مقابله و مدیریت عوارض ناشی از شیوع ویروس کرونا در جلسه امروز این کمیسیون خبر داد.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایسنا، زهرا شیخی، در توضیح جلسه عصر امروز کمیسیون بهداشت و درمان گفت: این جلسه با حضور معاون توسعه و منابع انسانی وزارت بهداشت و نمایندگانی از سازمان برنامه و بودجه، بانک مرکزی و خزانه داری کشور برای بررسی تخصیص یک میلیارد یورو از صندوق توسعه ملی جهت مقابله با عوارض ناشی از شیوع ویروس کرونا برگزار شد.

وی افزود: در این جلسه گزارشی از سوی مسئولان مربوطه ارائه شد که بعضا اعداد و ارقام مطرح شده با یکدیگر تفاوت داشت، لذا قرار شد به صورت مکتوب اعلام کنند که چه میزان از این اعتبار به دانشگاه های علوم پزشکی استان ها و بر اساس چه معیاری داده شده است؟ سوال نماینده ها این بود که معیار تخصیص ها چه بوده و بر اساس چه شاخصی پرداختی ها انجام شده است.

شیخی تاکید کرد: کمیسیون بهداشت تاکید دارد که اولویت در تخصیص اعتبار به کادر درمان و حفظ سلامت کادر سلامت باشد. ما بررسی کردیم که چقدر از این میزان اعتبار در اختیار وزارت بهداشت قرار گرفته، چون مثلا گزارشی ارائه شد که بخشی به تامین اجتماعی برای پرداخت بیمه بیکاری داده شده است. با توجه به این سوالات و ابهامات قرار شد به صورت مکتوب و با آمار و ارقام توضیح دهند که بر اساس چه شاخصی تخصیص ها صورت گرفته و میزان آن چقدر بوده است.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر