کد خبر 449119

مخالفت کمیسیون عمران مجلس با ساخت آپارتمان‌های ۲۵متری

رئیس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی از نامه مخالفت مجلس به رئیس جمهور و وزیر راه برای ساخت آپارتمان‌های ۲۵ متری خبر داد.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از فارس، محمدرضا رضایی کوچی در رابطه با خبری که روز گذشته در باره ساخت آپارتمان‌های 25 متری منتشر شده بود، اظهار داشت: اصلاً موافقت مجلس با این موضوع صحت ندارد و ما نیز در کمیسیون عمران مخالفت شدیدی با این مسئله داریم.

وی با بیان این که بنده مخالف ساخت و تولید این گونه مسکن‌ها هستم، اظهار داشت: نگاه این گونه ساخت و سازهای کوچک و 25 تا 35 متری فقط به رویکرد زندگی به صورت مجردی است و هیچ خانواده‌ای نمی‌تواند در یک واحد 35 متری زندگی کند. بنده نمی‌دانم این طرح از کجا منشأ گرفته و چه کسی آن را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ ارائه کرده است.

رضایی کوچی ادامه داد: این طرح اصلاً با معیارها واعتقادات ما سازگاری ندارد و امکان ندارد یک خانواده آنجا تشکیل شود.

رئیس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: ما اساسا با این نوع ساخت و سازها مخالف هستیم؛ چراکه اصلاً به لحاظ بافت شهری و شهرسازی هم دچار مشکل خواهد شد و ساخت این گونه واحدها اصلاً به صلاح کشور و خانواده‌ها نیست.

وی همچنین خاطرنشان کرد: کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی با این موضع مخالف است و اجازه نخواهد داد این اتفاق صورت بگیرد.

وی در ادامه از نامه کمیسیون عمران مجلس به وزیر راه و رئیس جمهور خبر داد و گفت: نامه‌ای در این خصوص تهیه و تدوین شده است که بر اساس آن مخالفت شدید مجلس با ساخت و ساز هر گونه واحدهای این چنینی اعلام شده است.

رضایی کوچی در بخش دیگری از سخنانش خاطرنشان کرد: اصلاً امکان زندگی در واحد 25 متری در آن وجود ندارد؛ یعنی واقعا امکانی برای یک زندگی و رابطه خانوادگی در واحدی با این متراژ وجود ندارد.

رئیس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی همچنین اظهار داشت: دولت باید برای ساماندهی وضعیت مسکن راه حل مناسب‌تری بیندیشد، نه این که با طرح‌های این چنینی باعث آزردگی خاطر مردم شود.

وی ادامه داد: ما در کشورمان مشکل زمین نداریم و کشور کوچکی نیستیم. این همه زمین و امکاناتی که در اختیار داریم و در بافت‌های فرسوده زمین یافت می‌شود، همچنین در حاشیه شهرها این همه زمین وجود دارد، چرا از آنها استفاده نکنیم؟ من نمی‌دانم با چه اصول فنی و شهرسازی این طرح‌ها در حال ارائه است و چه کسی این مشاوره‌ها را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ به دولت می‌دهد؟

رضایی کوچی ضمن انتقاد از طرح دولت و ارائه واحدهای 24 و 45 متری گفت: متأسفانه این یک طرح ناپخته و مشاوره نادرست به دولت است؛ چراکه ما افراد را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ به سمت تجردگرایی سوق می‌دهیم و این اساسا با اصول زندگی ما و همچنین اصول معماری و شهرسازی سازگاری ندارد و ما اساسا با این موضوع مخالف هستیم.

ارسال نظر

  • بهنام
    ۰ ۱

    احسنت ۲۵مترمگه ممکنه طرف داره توی خانه۵۰متری خفه میشه یکدفعه قبربسازید

  • محمد
    ۰ ۰

    شما معلوم است که هيچ گونه سررشته اى از مسائل و معضلات جامعه که امروز با آن سر درگريبان است نداريد. جامعه امروز با مشگلات عديده بسيارى از جمله مسکن روبرو است ٬ قيمت هاى سرسام آورى که در بازار امروز حاکم است به خانواده سطح متوسط درآمد ۵ ميليون اجازه نمى دهد که صاحب حتى يک آپارتمان ۵۰ مترى شوند و اين کار ۳۰ سال طول خواهد کشيد . دريک مساحت ۲۵ مترى مى توان ۲ اتاق کوچک با آشپزخانه٬ هال٬ انبارى و حمام و دستشوئى به وجود آورد. امروزه با استفاده از وسائل مدرن منزل مى توان کاناپه يا مبلمان را تبديل به تخت خواب کرد. ازديدگاه کوته بينانه شما افراد مجرد هم حق زندگى ندارند حال به دلائل سن زياد و بازنشسته شدن يا فوت همسر يا طلاق که به اجبار بايد تنها زندگى کنند.

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری