{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 432722

سخنگوی کمیسیون آموزش مجلس با اشاره به اینکه اعمال امتیازات فصل دهم قانون مدیریت سه شکاف در آموزش‌وپرورش ایجاد کرد، گفت: رتبه‌‌بندی معلمان مجزا اجرا می‌شود.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از تسنیم، حمایت میرزاده درباره جلسات تشکل‌های فرهنگیان با رئیس سازمان برنامه و بودجه اظهار‌ کرد: در این جلسات تشکل‌های معلمان حضور دارند که کار بسیار خوبی است و حداقل سود آن این است که نمایندگان معلمان به شکل مستقیم، مسائل و مشکلات را با سازمان برنامه و بودجه مطرح می‌کنند.

وی افزود: تا به امروز طرف حساب سازمان برنامه و بودجه، آموزش و پرورش بود و افرادی که مسئولیت اجرایی داشتند مشکلات را بیان می‌کردند در این میان شاید موانعی باعث شود حق مطلب ادا نشود، همین که نمایندگان معلمان از داخل مدارس و کلاس‌های درس مشکلات را به سازمان برنامه و بودجه منتقل کنند نکته مثبت و تغییر نگرش است.

سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس گفت: در این جلسات اشکالاتی که در برخی طرح‌ها و بخشنامه‌های آموزش و پرورش و سازمان برنامه و بودجه وجود دارد بیان می‌شود به عنوان مثال بخشنامه افزایش 50 درصدی امتیازات فصل دهم قانون  مدیریت که از اول اسفند برای کارمندان اجرا شد مشکلاتی داشت که بازگو کردن آنها باعث شد مسئولانی که تصور می‌کردند کار خوبی انجام داده و افزایش حقوق کارکنان آموزش و پرورش را رقم زدند متوجه شدند که ابتدا باید بررسی و تبعات را سنجید و بعد تصمیم گرفت.

میرزاده گفت: بخشنامه اول اسفند چند شکاف عمیق را ایجاد کرد، نخست شکاف بین بازنشستگان و شاغلان که تا پیش از این برای یکسان‌سازی حقوق آنها تلاش می‌کردیم، دوم شکاف بین کارکنان آموزش و پرورش با سایر دستگاه‌ها عمیق‌تر شد و سوم شکاف بین حقوق معلمان با کارکنان ستادی آموزش و پرورش است که عملاً به زیان معلمان تمام شد یعنی رتبه‌بندی را که قانون دیگری بود کنار گذاشته و در امتیازات فصل دهم ادغام کردند.

وی یادآور شد: در این جلسه تشکل‌های معلمان با ادبیات مختلف، مسائل را منتقل کردند و تمام این صحبت‌ها باعث شد دولت به این نکته برسد که رتبه‌بندی را جدا اجرا کند و 50 درصد امتیازات برای تمام کارمندان از جمله معلمان باید اجرا می‌شد اما جایگاه رتبه‌بندی جداست و با چارچوبی باید رتبه‌های افراد با تجربه و صاحب خلاقیت بالاتر و دریافتی آنها بیشتر باشد.

ارسال نظر

 • ناشناس
  ۷ ۰

  اینها همه شعار هست که قشر فرهنگی رو بازی می دهند

 • احمدی
  ۳ ۰

  سلام. خواهشمند م بازنشستگان نیمه اول 98 راهم مدنظرقرادهید تا درحقشان اجحاف نشود
  بخاطر نبود بودجه ودیراجراشدن ان
  چون بی عدالتی ست باتشکر

 • سالاری
  ۸ ۰

  اجرای رتبه بندی وامتیاز قانون فصل پنجاه که برای دیگر کارکنان دولت اجرا شد برای معلمان فقط در حد تهیه خبر برای شبکه خبر وروزنامه ها و فضای مجازی در حد یک ونیم تا دومیلیون اجرا شد ولی عملا افزایشی نداشته حقوق معلمان باتوجه به حذف رتبه بندی واجرای سلیقه ای فصل پنجاه

  • ناهید تاجیک
   ۱ ۰

   با سلام به معلمین باز نشسته ۹۸ خیلی ظلم شد زیرا نه تو طرح رتبه بندی قرار گرفتند نه هنگام اضافه حقوق بهشون همسان سازی تعلق گرفت الان حقوقشون از باز نشسته های حتی ۱۰ سال قبل هم کمتر لطفا رسیدگی کنید

 • محمدی
  ۶ ۰

  بازنشسته نیمه اول 98 رتبه بندی قانونا تعلق میگیرد اینقدر بی وجدان نباشید در عرض شش ماه یک میلیون ضرر کرده این

 • بد شانس
  ۵ ۰

  لطفا باز نشستگان ۱مهر ۹۸ را هم مد نظر قرار دهید برای یک روز اختلاف رتبه بندی شامل ما نشد وظلم بزرگی در حق ما شد

 • تلالی
  ۳ ۰

  لطفا انرا از اسفند اجرا کنید

 • یوسی
  ۰ ۰

  گوشمون،دیگه برای حرفهای کلیشه ای وبدن عمل جایی نداره،دریغ از یک عمل در صد ادعا

 • م
  ۰ ۰

  بازنشسته ها ی فرهنگی هم که ۳۰ سال جون کندند میشینن باد هوا میخورند وشمارو نگاه میکنند.
  که مسابقه گذاشتید ۵۰درصدقبل از عید ۱۵ درصد بعدازعید،رتبه بندی قبل از وبعد ازعید!!!!!
  معلوم نیست بازنشسته ها چه هیزم تری به شما فروختند!!!

 • جبرئیل اصغری
  ۰ ۰

  ای آقا، گنجشک از مادرش شیر نخورده
  تو را به خدا دست از این شیره مالی ها بردارید
  امسال هم یه چندرغازی به عنوان رتبه بندی می زنند و امتیازات قانون مدیریت را پس می گیرند
  ما را به خیر اینها امید نیست، لطفا شر نرسانند

 • خانیا
  ۰ ۰

  با30سال خدمت درسال97 بازنشسته شدم حالاکه حکم جدیدزدندهمسان سازی راصفرزدند.. بافوق لیسانس واردآموزش وپرورش شدم.. اینم شدعدالت؟!!!

 • ناشناس
  ۰ ۰

  مگر بازنشستگان که عمرخودراصرف تربیت وآموزش فرزندان این مملکت نموده اندوفرهنگی نیستندچراآنهارافراموش کردیدنماینده گان فرهنگی وکانونهای بازنشستگان فرهنگیان اصلا فکرهمکاران پیشکسوت خودنیستندوآنهارافراموش کرده اندشماهم بازنشسته می شودوآنوقت دردبازنشستگان رادرخواهیدکرد

 • خدا کنه اجرا بشه
  ۲ ۰

  خدا کنه اجرا بشه

 • ناشناس
  ۰ ۰

  من هم معلم هستم

 • علی معلم بازنشسته
  ۰ ۰

  سلام من بازنشسته فرهنگی شهریور ماه سال ۹۸هستم نه افزایش رتبه بندی بهمن ماه شامل من شد نه همسان سازی بازنشستگان در فروردین ماه امسال ازآقای نوبختخواهش میکنم دستور رسیدگی دهند واز آقای وزیر خواهش میکنم پی گیری نماین باتشکر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری