{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 423094

نایب رئیس کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور با اشاره به اینکه نمی‌شود کشور را بدون بودجه گذاشت، گفت: بودجه سال آینده مطابق ظرفیت‌های قانون اساسی به شورای نگهبان ارسال شد.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از مهر، سید حمیدرضا کاظمی با اشاره به دریافت اذن رهبر انقلاب از سوی رئیس مجلس برای ارسال مستقیم لایحه بودجه ۹۹ بعد از تصویب در کمیسیون تلفیق به شورای نگهبان، بدون بررسی در صحن علنی مجلس، گفت: همگان می‌دانند جلسات صحن علنی با حضور نمایندگان مجلس، نمایندگان دستگاه‌های اجرایی و همچنین کارکنان بخش‌های مختلف برگزار می‌شود.

وی افزود: بنابراین طبق تاکید ستاد ملی مقابله با کرونا برگزاری جلسات علنی در قوه مقننه می‌توانست سبب تشدید شیوع این ویروس شود؛ این مهم در حالی است که هم اکنون مشاهده می‌شود برخی از نمایندگان مبتلا به این بیماری شده‌اند.

نماینده مردم پلدختر در مجلس با اشاره به اینکه بودجه ۹۹ با توجه به نزدیک شدن به پایان سال جاری و چارچوب قانون اساسی باید هر چه سریع‌تر به شورای نگهبان ارسال می‌شد، اظهار داشت: بنابراین در ابتدا بهترین اقدام بهره گیری از اصل ۸۵ قانون اساسی به نظر می‌رسید اما با توجه به محدودیت‌ها، این مهم امکان پذیر نشد.

کاظمی خاطرنشان کرد: همچنین برخی پیشنهادهای ارائه بودجه دو دوازدهم و سه دوازدهم نیز قابلیت محقق شدن نداشت، زیرا چنین موضوعی نیازمند برگزاری جلسه بود که با توصیه ستاد ملی مبارزه با کرونا نباید جلسه‌ای تشکیل می‌شد.

وی با اشاره به اینکه نمی‌شد کشور را بدون بودجه گذاشت، زیرا در شرایط سخت تحریمی قرار داریم، تاکید کرد: بنابراین با توجه به دریافت نظر نمایندگان، مقرر شد مصوبه کمیسیون تلفیق مجلس همراه با اذن رهبر انقلاب به شورای نگهبان ارسال و سپس برای اجرایی شدن به دولت ابلاغ شود.

نایب رئیس کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور گفت: نباید فراموش کرد بهترین راه ممکن پیش روی نمایندگان موضوع یاد شده بود که بر اساس ظرفیت‌های قانون اساسی انجام شد.

ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری