{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 423025

کمیسیون تلفیق با پیشنهاد دولت در لایحه بودجه ۹۹برای شناسایی و حذف سه دهک بالای درامدی از فهرست یارانه بگیران موافقت کرد و وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی موظف به انجام این کار شد.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایرنا، در ۹ سال گذشته تبصره (۱۴) یکی از مهترین بخش های لایحه بودجه و در رابطه با یارانه‌هاست که وضعیت قانون هدفمندی یارانه‌ها را مشخص می‌کند. 

در واقع در تعریف قانون هدفمندی یارانه‌ها، یارانه برای جبران قدرت خرید خانوارهای آسیب‌پذیر تعریف شده بود.

پس از تصویب این قانون در مجلس شورای اسلامی مقرر شد که دهک‌های بالای درامدی از لیست مشمولان حذف شود اما در  این سال ها دلایل مختلفی همچون نبود اطلاعات کافی برای شناسایی افراد، ارجحیت تصمیمات سیاسی بر تصمیمات اقتصادی و مواردی از  این دست عنوان می شود و با وجود اینکه در لایحه بودجه و حتی پس از تصویب در مجلس شورای اسلامی تا کنون این امر محقق نشده است. 

البته در تیرماه امسال هیات دولت در مصوبه ای دستگاه های مربوطه را موظف به شناسایی این دهک های بالای جامعه کرد و به گفته «علی ربیعی» سخنگوی دولت مقرر  شد از مهر ماه یارانه ۲۰۰ هزار خانوار یعنی جمعیت حدود ۸۰۰ هزاری نفر قطع و به تدریج نسبت به شناسایی و حذف سه دهک با درآمد بالا از فهرست یارانه اقدام شود و باز هم این موضوع اتفاق نیفتاد. 

دولت باز هم در سند دخل و خرج سالیانه که به مجلس شورای اسلامی ارائه کرد موضوع حذف سه دهک بالای درآمدی را پیشنهاد داد که توسط اعضای کمیسیون تلفیق تایید شد و برای تایید نهایی به شورای نگهبان ارسال شد. 

در بند یک تبصره ١۴ لایحه بودجه سال آینده آمده است: وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی موظف است با استفاده از کلیه بانک‌های اطلاعاتی در اختیار و بر اساس معیارها و ضوابطی که توسط این وزارتخانه تعیین می‌گردد نسبت به شناسایی و حذف سه دهک بالای درآمدی از فهرست یارانه‌بگیران، با ارایه دلیل و مدرک به افراد، اقدام کند.

ارسال نظر

 • ناشناس
  ۴ ۰

  غلط میکنند با این وضعیت خراب یارانه کسی راقطع کنند دریافتی کمتر از ده میلیون یعنی خط فقر

 • amanala
  ۲ ۰

  اما ماشینی که داریم از سی سال کارم د آموزش و پرورش خریدم و تبدیل شد باز هم به پراید شما این را دیدید ولی دو وام بیست میلیون برای پسر که یک میلیون و ششصد هزار تومان قسط میدهم نمی بینید شما نمی دانید ماشین پسر مدل هشتاد سه فقط برای کمتر هزینه کردن نپرسیده چگونه بیمه شده نپرسیده که چرا بیکار است فقط قطع ......خیلی مهم است برای فرهنگی بازنشسته که متوجه نیستیدفیش حقوقی من را بررسی نکردید

 • علی رضاملکی
  ۳ ۰

  من هشت ماه بیکارم و یارانه معیشتی برای ما خانواده سه نفره هستیم واریز نمیشه چکار باید بکنم لطفاً رسیدگی کنید

 • ناشناس
  ۳ ۰

  حال نوبت گدای دولت درباره این چندرغازپول کردبابابریدپیکارتون بااین قانون ای من در اوردی یه روز تصویب میکنی یه روز حذف میکنید پیرمونو دراوردیدبااین ۴۵تومن

 • بهلول
  ۴ ۰

  هزینه زندگی رو ۱۰۰برابر کردید حالا چشمتون دنبال یارانس،زندگی رو بهمون حرام کردید این یارانه هم مال شما ،شاید که سیر بشید

 • زهرا
  ۴ ۰

  در همیشه رو یه پاشنه نمیچرخه هرکا ر دوست دارین بکنید اگر شاه موند شما هم میمونید ما فقط میگم خدا

 • تاجی دوستاره
  ۰ ۳

  عوضش امنیت داریم :/

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری