کد خبر 419573

تصمیمات جدید هیئت‌رئیسه مجلس درباره بودجه ۹۹

عضو هیئت‌رئیسه مجلس شورای اسلامی از تصمیم این هیئت برای ارائه لایحه دودوازدهم بودجه تا دو هفته آینده خبر داد.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از تسنیم، امیرحسین قاضی‌زاده‌هاشمی عضو هیئت‌‌‌رئیسه مجلس شورای اسلامی با اشاره به جزئیاتی از جلسه عصر امروز (5 بهمن) این هیئت، گفت: در این جلسه موضوع رد کلیات لایحه بودجه سال آینده با حضور رئیس مجلس و تمامی اعضای هیئت‌رئیسه بررسی شد.

وی با اشاره به تصمیم هیئت‌رئیسه مجلس درباره وضعیت بودجه سال آینده، اظهار داشت: در این جلسه مقرر شد که دولت در فرصتی دوهفته‌ای لایحه بودجه سال 99 با رفع ایرادات و ابهاماتی که مدنظر نمایندگان بوده است، به مجلس تقدیم کند.

عضو هیئت‌رئیسه مجلس اضافه کرد: به‌طور قطع، با توجه به نزدیکی به روزهای پایانی سال 98، بررسی لایحه بودجه 99 پیش از فرا رسیدن ایام نوروز امکان‌پذیر نیست و در صورتی که دولت لایحه جدیدی به مجلس ارائه کند، کمیسیون تلفیق گزارش نهایی لایحه را تا 15 فروردین تهیه می‌کند و در اختیار مجلس قرار می‌دهد.

قاضی‌زاده‌هاشمی تصریح کرد: در شرایط فعلی، مقرر شد که دولت برای تأمین هزینه‌های جاری کشور در دو ماه ابتدایی سال آینده، لایحه "دودوازدهم" ارائه کند تا مشکلاتی در این مدت ایجاد نشود.

وی افزود: در بخش دیگری از جلسه امروز هیئت‌رئیسه مجلس مقرر شد که به ارسال نامه‌ای از سوی مجلس، دولت لایحه "دودوازدهم" را نیز به مجلس تقدیم کند.

عضو هیئت‌‌رئیسه مجلس در پایان خاطرنشان کرد: تلاش می‌کنیم لایحه بودجه 99 در مجلس دهم تصویب شود، زیرا در غیر این صورت کشور 6 ماه معطل بودجه خواهد بود و عملاً بودجه شش‌دوازدهم نیز به‌دلیل اینکه بودجه کامل تلقی می‌شود، امکان‌پذیر نیست.

بر اساس این گزارش، نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی امروز پارلمان از مجموع 191 نماینده حاضر با 67 رأی موافق 114 رأی مخالف و سه رأی ممتنع با کلیات لایحه بودجه 99 مخالفت کردند.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر