کد خبر 413384

لاریجانی: حمایت همه‌جانبه ایران از فلسطین

رئیس مجلس شورای اسلامی در گفت‌و گوی تلفنی با رئیس دفتر سیاسی جنبش مقاومت اسلامی فلسطین، حماس حمایت همه جانبه جمهوری اسلامی از ملت فلسطین در برابر طرح شیطانی معامله قرن را اعلام کرد.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایسنا، علی لاریجانی  رئیس مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگوی تلفنی  با اسماعیل هنیه، رئیس دفتر سیاسی جنبش مقاومت اسلامی، حماس، طرح موسوم به معامله قرن را خیانتی آشکار   به ملت مظلوم  فلسطین و اهانت  به همه مسلمانان جهان دانست و تاکید کرد :این طرح شیطانی که مدعی است قبله اول مسلمین را در اختیار صهیونیست ها قرار  دهد، از هم اینک محکوم به شکست است.

رییس مجلس شورای اسلامی معامله قرن را طرحی بی سرانجام خواند و افزود: با توجه به پشتوانه مبارزاتی ملت قهرمان فلسطین، بی تردید قدس شریف با حضور محور مقاومت و مبارزان فلسطینی آزاد خواهد شد و طرح های قلابی مانند طرح معامله قرن  ناکام خواهد ماند.

لاریجانی با ابراز تأسف از سیاست برخی دولتهای کشورهای اسلامی در برابر رژیم صهیونیستی تصریح کرد: طرح موسوم به معامله قرن در روحیه مبارزان فلسطینی و محور مقاومت هیچ خللی ایجاد نخواهد کرد و امت اسلامی پشتیبان ملت مظلوم فلسطین خواهند بود.

رییس مجلس شورای اسلامی در ادامه این گفت و گوی تلفنی  بر لزوم همگرایی کشورهای اسلامی در سطوح مجالس و دولتها برای حمایت از حقوق مردم فلسطین تأکید کرد و افزود: بی تردید این خطای راهبردی ترامپ و رژیم صهیونیستی، موجب حمایت مضاعف و بیش از پیش ملتهای اسلامی از فلسطین خواهد شد.
لاریجانی در پایان گفت و گوی  تلفنی خود با اسماعیل هنیه بر حمایت همه جانبه جمهوری اسلامی ایران از محور مقاومت در برابر رژیم اشغالگر قدس تأکید کرد .

 اسماعیل هنیه،  رئیس دفتر سیاسی جنبش مقاومت اسلامی  حماس ،  نیز در این گفت و گوی تلفنی  با قدردانی  از حمایت های همیشگی رهبر معظم انقلاب اسلامی و جمهوری اسلامی ایران از ملت مظلوم فلسطین گفت: جمهوری اسلامی ایران همواره در خط مقدم حمایت از مردم فلسطین و محور مقاومت قرار داشته و این همواره موجب دلگرمی مبارزان فلسطینی بوده است.

رییس دفتر سیاسی جنبش مقاومت اسلامی حماس، طرح معامله قرن را توطئه ای علیه فلسطین و امت اسلامی دانست و افزود: این طرح خباثت بار صهیونیستی-آمریکایی کمترین حقوق مردم فلسطین و حق بازگشت آوارگان فلسطینی را هم پایمال کرده است.
اسماعیل هنیه سرنوشت طرح معامله قرن را فضاحت بار خواند و افزود: ملت فلسطین و گروه های مبارز  با مقاومت شجاعانه و اتحاد در برابر رژیم صهیونیستی، این نقشه شوم را شکست خواهند داد.
وی در پایان خواهان وحدت و ایستادگی  کشورهای اسلامی در برابر توطئه های آمریکا و رژیم اشغالگر قدس تا آزادی قدس شریف شد.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر