کد خبر 389299

پیشنهاد غیرحرفه‌ای برای سفر خارجی نمایندگان مجلس

اداره کل فرهنگی و روابط عمومی مجلس شورای اسلامی در اطلاعیه‌ای، پیشنهاد یک خبرگزاری درباره انجام سفر رفت‌ و برگشت رئیس مجلس به صربستان با هواپیمای اختصاصی را مستلزم هزینه اضافه‌تر و این پیشنهاد را غیرحرفه‌ای عنوان کرد.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایرنا، اداره کل فرهنگی و روابط عمومی مجلس شورای اسلامی در پی انتشار گزارشی از سوی خبرگزاری مهر درباره چگونگی سفر رئیس و شماری از نمایندگان مجلس شورای اسلامی برای شرکت در اجلاس آی پی یو (بین المجالس جهانی) به کشور صربستان، توضیحاتی بدین شرح منتشر کرد:خبرگزاری مهر، گزارشی از چگونگی سفر رئیس و شماری از نمایندگان مجلس شورای اسلامی برای شرکت در اجلاس آی پی یو (بین المجالس جهانی) به کشور صربستان منتشر کرده است. دراین گزارش گفته شده که رئیس مجلس با پرواز عادی به صربستان رفته و با پرواز اختصاصی به تهران برگشته است و این را نوعی کار سیاسی معرفی کرده و در آخر پیشنهاد داده، بهتر بود رفت و برگشت رئیس مجلس با پرواز اختصاصی انجام می شد تا هزینه خرید بلیت عادی به بیت المال تحمیل نشود. در اینجا لازم است نکاتی برای روشن شدن افکار عمومی به اطلاع برسد:

در این توضیحات آمده است: در روز یکشنبه، ۲۱ مهرماه جاری تنها پرواز ماهان ایر از تهران به بلگراد برقرار بود و  رئیس مجلس به اتفاق سایر نمایندگان از آن استفاده کردند، اما برای بازگشت که در روز چهارشنبه همان هفته انجام می گرفت، پرواز مستقیم از بلگراد به تهران موجود نبود. دربررسی ها مشخص شد  رئیس مجلس و هیئت همراه باید از کشورهای مختلف، از مسیرهای گوناگون و با توقف های طولانی به تهران برگردند که  هزینه زیادی را موجب می شد و  بر این اساس قرار شد پرواز رئیس مجلس و دیگر نمایندگان ازصربستان با استفاده از پرواز اختصاصی انجام شود که با این برنامه‌ریزی، حدود ۳۰۰ میلیون تومان صرفه جویی شد.

براساس این گزارش، اگر بنا بود  پیشنهاد خبرگزاری مهر عملی شود،  اولا هواپیما باید چهار روز در یک فرودگاه اروپایی یعنی بلگراد مستقر و هزینه پارکینگ  پرداخت می‌شد. ثانیاً قریب به ۲۰ نفر از گروه  پرواز هواپیمای اختصاصی باید در هتل مستقر شده و طبق استاندارد برای هر یک از آنها اتاق تهیه می شد. لذا هزینه ۴ شبانه روز اتاق، غذا و فوق العاده ماموریت گروه پرواز به هزینه سفر اضافه می می‌شد. همچنین باید  دو خودرو برای رفت و آمد گروه پرواز اجاره می شد که مجموع اینها ۳۰۰ میلیون تومان به هزینه های سفر می‌افزود. لذا آن چه صورت گرفت، صرفاً در جهت  هزینه کمتر و صرفه‌جویی بیشتر بود. البته گزارشگر خبرگزاری‌مهر اگر مجرب و حرفه‌ای بود، قاعدتا می‌بایست از اینکه باید برای پارک هواپیما در سایر کشورها و استقرار گروه پروازی هزینه پرداخت شود، اطلاع می‌داشت؛ به خصوص که در سفر انجام شده، هواپیمای ایرانی تنها یک ساعت در فرودگاه بلگراد توقف داشت و غذا و مواد مصرفی هم از ایران با خود آورده بود. لذاهیچ گونه هزینه ای به فرودگاه بلگراد پرداخت نشد.

اداره کل روابط عمومی مجلس شورای اسلامی در بخش دیگر توضیحات خود تاکید کرد: از مسئولان محترم سازمان تبلیغات اسلامی که خبرگزاری مهر متعلق به آنها است،  انتظار می رود  از افراد مجرب و حرفه‌ای در این رسانه که از بودجه بیت‌المال ارتزاق  می کنند،  استفاده کنند. افراد کم تجربه  با کارهای سطحی و نازل  به اعتبار این رسانه محترم که نامی آشنا و سابقه‌ای دیرپا دارد، آسیب وارد می کنند و کینه‌توزی  آنها نسبت به مسئولان نظام موجب بی‌اعتمادی مردم به رسانه به عنوان آینه اخبار و تحلیل‌های موثق ‌می‌شود که شایسته این جایگاه فاخر و سازمان محترم متبوع خبرگزاری مهر نیست.

ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری