کد خبر 378177

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی:

خودروسازان به خرید قطعات ایرانی ترغیب شوند

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی گفت: حمایت از خودروساز بخش خصوصی، ترغیب خودروسازان به خرید قطعات مورد نیاز از قطعه ساز ایرانی و ایجاد شرایط قیمت گذاری قیمت خودرو در بازار باید در دستور کار دولت قرار بگیرد.

به گزارش اقتصادآنلاین، نادر قاضی پور نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی در خصوص ضرورت حمایت از خودروسازها گفت: در وزارت صمت معاونتی مبنی بر برای حمایت از مصرف کننده و تولید کننده وجود دارد و تمام چارچوب‌های حمایتی از هر دو طرف نیز در آن به وضوح مشخص شده است.

عضو کمیسیون صنایع و معادن با تاکید بر اینکه مشکل کمبود قانون نداریم، تصریح کرد: با صحیح اجرا نشدن قانون مواجه هستیم و همین امر مشکلات متعددی را هم برای تولید کننده و هم برای مصرف کننده بوجود آورده است، حمایت از تولید کننده  به منظور ادامه روند گردش چرخ فعالیتش در این شرایط اقتصادی و تحریم یک ضرورت است.

وی افزود: اینکه مصرف کننده بتواند خودروی  با کیفیت و متناسب با درآمدش خریداری کند نیز جزء قوانین حمایت از مصرف کننده به شمار می‌آید.

قاضی پور با اشاره به اینکه اگر خودروسازان به جای بنگاه داری، فعالیت خود را صرف تولید و خرید قطعات از قطعه ساز ایرانی کنند، بطور حتم این لجام گسیختگی در قیمت‌های خودرو بوجود نمی‌آید، اظهارداشت: خرید قطعات از قطعه سازان فعال در کشور و حذف واردات در کاهش قیمت خودروی ایرانی و با کیفیت اثر گذار است.

نماینده مردم ارومیه در مجلس به ضرورت حمایت همه جانبه از خودروساز بخش خصوصی اشاره کرد و گفت: در شورای رقابت قانونی را تصویب کردم که هیچ خودروساز بزرگی در خودروساز بزرگ دیگر سهامدار نشود؛ بخش خصوصی  نیز نمی‌تواند در این دو خودروساز بزرگ همزمان سهم مدیریتی داشته باشد، این موضوع سبب می‌شود تا انحصار شکسته شود.

وی با تاکید بر اینکه بازار باید قیمت خودرو را تعیین کند، خاطرنشان کرد: تولید انبوه خودرو به میزان بیش از 3 میلیون، حمایت از خودروساز بخش خصوصی، ایجاد موانع دور زدن قوانین و عدم دخالت دولت برای قیمت گذاری منجر به رفع بسیاری از مشکلات خودروسازها خواهد شد.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری