کد خبر 363938

سخنگوی شورای نگهبان تشریح کرد؛

ایراد اصلی شورای نگهبان به استانی شدن انتخابات

سخنگوی شورای نگهبان به برگشت مصوبه مجلس در ارتباط با قانون انتخابات اشاره کرد و گفت: ایراد اصلی شورای نگهبان به استانی شدن انتخابات بود.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از تسنیم ، عباسعلی کدخدایی ظهر امروز در دیدار با نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه یزد با اشاره به انتخابات امسال مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: برخی افراد پیش‌بینی می‌کنند که شاید مشارکت در انتخابات کم باشد ولی ما پیش بینی غیر از این داریم.

وی با اشاره به مشکلات اقتصادی پیش آمده در کشور گفت: مشکلات معیشتی و سختی‌های اقتصادی که مردم این روزها با آن روبه‌رو هستند خیلی سخت است و فشار زیادی به مردم وارد می‌شود.

سخنگوی شورای نگهبان خاطرنشان کرد: انتخابات مجلس شورای اسلامی به دلیل اینکه محلی است و همه به ظرفیت‌های محلی توجه دارند، معمولا با شور و نشاط خاصی برگزار می‌شود.

کدخدایی به برگشت مصوبه مجلس در ارتباط با قانون انتخابات اشاره کرد و افزود: ایراد اصلی شورای نگهبان به استانی شدن انتخابات بود و در صورتی که سایر موارد به صورت یک بحث جدا به شورای نگهبان ارسال شده بود، قطعا مورد تایید و تصویب قرار می‌گرفت.

وی با بیان اینکه طبق قانون هر 20 سال یک مرتبه باید به تعداد نمایندگان مجلس افزوده شود گفت: بعضی از نمایندگان به دلیل اینکه از ریزش رای خود ترس دارند، جلوی این طرح مخالفت می‌کنند و نمی‌گذارند اجرایی شود.

سخنگوی شورای نگهبان در ارتباط با بحث طرح ممنوعیت حضور نمایندگان با سابقه سه دوره متوالی در مجلس در انتخابات گفت: با توجه به اینکه برای ریاست جمهوری در قانون بیان شده که یک نفر نمی‌تواند بیش از دو دوره متوالی رئیس جمهور باشد ولی در ارتباط با نمایندگان نیامده، پس محدودیتی وجود ندارد.

کدخدایی تصریح کرد: ضمن اینکه کشورهای دیگر هم ‌برای نمایندگی مجلس محدودیت قائل نمی‌شوند چون اولا اینها در دوره‌هایی بودند و تجربه کسب کرده‌اند و ثانیا این کار فایده خاصی هم ندارد چون اگر فردی یک دوره نباشد می‌تواند دور بعد برگردد و خیلی اثر خاصی نداشت.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر

 • محمدرضا کیانفر
  ۰ ۰

  عباسعلی کدخدایی سخنگوی شورای نگهبان گفت: همگان خواهند دید که مشارکت مردم در انتخابات بسیار پرشور خواهد بود.

  آقای کدخدایی،
  فقط به شرطی پیشگویی‌تان محقق خواهد شد که کاندیداهای مخالف انقلاب رد صلاحیت نگردند.
  سرور گرامی،
  تنها راه نجات کشور اتحاد ماست که هم‌صدا جمهوری اسلامی را تشویق به انجام دو فوریت نماییم:
  1- مذاکره با آقای ترامپ برای دفع تهدیدات خارجی،
  2- به رسمیت شناختن حق آزادی بیان مصوب قانون اساسی جهت حل مشکلات داخلی،
  با تشکر از توجه شما،