کد خبر 339193

در صحن مجلس؛

سقف دخل و خرج سال۹۸ مشخص شد

پس از ۲۷ جلسه بررسی کلیات و جزئیات بودجه به اتمام رسید و سقف دخل و خرج سال ۹۸ کشور مشخص شد.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از تسنیم، نمایندگان مجلس شورای اسلامی، در جلسه علنی نوبت عصر امروز (شنبه، 11 اسفند) پارلمان، پس از 27 جلسه مستمر برای بررسی لایحه بودجه سال 98، دخل و خرج سال آینده را تعیین و تصویب کردند. 

بهارستان‌نشینان در این جلسه، ماده واحده بودجه سال 98 را در جلسه علنی پارلمان، از مجموع 217 نماینده حاضر، با 177 رأی موافق،  24 رأی مخالف و یک رأی ممتنع تصویب کردند.

طبق مصوبه مجلس، بودجه سال 98 کل کشور از حیث منابع بالغ بر17 میلیون و 443 هزار و یکصد و شصت میلیارد و دویست و سی میلیون ریال به شرح زیر است:

الف-  منابع بودجه عمومی دولت از لحاظ درآمدها و واگذاری دارایی‌های سرمایه‌ای و مالی و مصارف بودجه‌ عمومی دولت از حیث هزینه‌ها و تملک دارایی‌های سرمایه‌ای و مالی بالغ بر  پنج میلیون و دویست هزار و هشتاد و سه میلیارد و ششصد پنجاه و دو میلیون ریال شامل:

1-  منابع عمومی بالغ بر  چهار میلیون و چهارصد و هشتاد و پنج هزار و هشتصد و یازده میلیاردو و یکصدو پنجاه و چهار میلیون ریال.

2-  درآمدهای اختصاصی وزارتخانه‌ها و مؤسسات دولتی بالغ بر هفتصد و چهارده هزار و دویست و هفتادو دو میلیارد و چهارصد و نود و هشت میلیون ریال.

ب-  بودجه شرکت‌های دولتی، بانک‌ها و مؤسسات انتفاعی وابسته به دولت از لحاظ درآمدها و سایر منابع تأمین اعتبار و از حیث هزینه‌ها و سایر پرداخت‌ها بالغ بر دوازده میلیون و هفتصد و شصت و چهار هزار و سیصد و سی و پنج میلیارد و یکصد و چهل و هفت میلیون ریال است.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر