عضو کمیسیون اقتصادی مجلس:

چرا باید درآمد مردم به ریال باشد، اما هزینه آنها به دلار؟

یک عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی گفت: وضعیت ارز امروز بحرانی است، چرا باید درآمد مردم به ریال باشد، اما تمامی هزینه‌های آنها به دلار باشد؟ چه کسی پاسخگوی این حجم از اختلاس در کشور است؟

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایسنا، حجت‌الاسلام والمسلمین سید ناصر موسوی لارگانی در نطق میان دستور جلسه علنی امروز مجلس شورای اسلامی، بیان کرد: روز مباهله سند عزت اهل بیت (ع) را گرامی می‌دارم. کاش وزیر خارجه و مذاکره‌کننده در جریان مذاکرات برجام اتفاقات مباهله را با کنکاش مطالعه می‌کردند. در آستانه محرم‌الحرام از خداوند درخواست دارم که همه مسئولین نظام اسلامی و مردم منش و روش انقلابی حضرت عبدالله الحسین (ع) را و شهدای کربلا را الگوی خود قرار دهند. حفظ روحیه انقلابی در مسیر الهی تنها راه بقای نظام اسلامی است.

وی در ادامه گفت: جامعه امروز ایران به قدرت‌پرستی و مقام‌طلبی آلوده شده است و همین عامل باعث عدم پیشرفت کشور شده است. کشوری با منابع انسانی بی‌نظیر و جوانان با استعداد همراه با معادن فراوان نباید دچار معضلات فعلی شوند. بسیار متاسف هستم و بگویم شدت ضدیت با انقلاب و نظام در برخی سخنانی که در این روزها از تریبون مجلس شورای اسلامی شنیده می‌شود از اراجیف رادیوهای بیگانه و منافقین بیشتر است.

نماینده مردم فلاورجان در مجلس شورای اسلامی افزود: این درد است که در این روزها که مردم در تامین ساده‌ترین نیازهایشان که تامین معیشت خانواده است درمانده‌اند ما در مجلس شورای اسلامی فریاد سیاسی می‌زنیم. نمی‌دانم ما را چه شده است که در ضدیت با نظام و انقلاب که بهای سنگینی برای تشکیل و حفظ آن داده‌ایم از ترامپ و آل سعود و اسرائیل نیز پیشی می‌گیریم.

وی در ادامه با خطاب قراردادن هیات رییسه مجلس شورای اسلامی، بیان کرد: مگر شما به کلام‌الله مجید قسم نخورده‌اید که از ارزشهای نظام و انقلاب دفاع کنیم؟ چرا سکوت می‌کنید؟ شاید بگویید نماینده در بیانش آزاد است، اما آیا آزاد است که به مقدسات نظام توهین کند؟ شورای نگهبان ضامن بقای اسلام و قانون اساسی است و از تصویب قوانینی که برخلاف این دو اصل است جلوگیری می‌کند. شورای نگهبان همان نهادی است که سه سال پیش تمامی نمایندگان از فیلتر آن عبور کردند، حال چه شده که در میانه دوره خدمت‌گزاری زمزمه مخالفت با این رکن اصیل انقلاب از این مجلس شنیده می‌شود؟

موسوی تصریح کرد: استقلال شورای نگهبان دلیل اصلی این ضدیت‌هاست. حال جای تاسف است که برخی از ما انقلاب و نظام را فدای امیال شخصی و حزبی خود می‌کنیم. برخی از سیاسیون را چه شده است؟ اکنون که قوه قضاییه قصد مقابله با دانه درشت‌های سیاسی و اقتصادی را دارد و انقلابی وارد میدان شده است با تمامی ابزارهای خود علیه قوه قضاییه سخن می‌گوییم.

وی خاطر نشان کرد: مقام معظم رهبری ضمن تاکید بر این‌که قوه قضاییه باید صد درصد انقلابی باشد چندین بار فرموده‌اند همه باید وجود یک قوه قضاییه مستقل و شجاع را قدر بدانیم. وای بر برخی از نمایندگان که با رای مردم انقلابی به مجلس می‌آیند و در عمل مخالف اهداف انقلاب سخن می‌گویند. سفره‌های مردم که قرار بود کوچک نشود عملا محو شده است و فشار فقر و بیکاری کمر مردم را خم کرده است. آیا وقت آن نرسیده که مجلس شورای اسلامی هویت و غیرت واقعی خود را نشان دهد؟ آیا با مصلحت اندیشی باید شاهد تجاوز به حقوق مردم باشیم؟ تا کی مردم باید شاهد کاهش شدید ارزش پول ملی در دولت‌های مختلف باشد؟ چرا روحانی منتقد از اقدامات احمدی‌نژاد دقیقا همان راهی را که احمدی‌نژاد در اقتصاد طی کرد امروز طی کرده است؟

این نماینده فلاورجان در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: وضعیت ارز امروز بحرانی است، چرا باید درآمد مردم به ریال باشد، اما تمامی هزینه‌های آنها به دلار باشد؟ چه کسی پاسخگوی این حجم از اختلاس در کشور است؟ با فرض محال ثروت چپاول شده به بیت‌المال بازگردد. آیا حساب کرده‌اید هزینه‌ای که به روح ملت و آبروی نظام اسلامی وارد می‌شود چقدر است؟

وی در پایان گفت: امروز جانبازان دغدغه ازدواج فرزندانشان را دارند. آقایان وزرا آن روز که به شما رای اعتماد دادیم و شما را به مجلس معرفی کردند تجربه و تخصص شما را فریاد می‌زدند، اما اکنون شما را چه شد که به جای مردم‌داری منش و روش سوداگران سیاسی را پیش گرفته‌اید؟ بدون تردید یکی از مهم‌ترین دلایل استمرار وضعیت کنونی ضعف نظارتی مجلس شورای اسلامی است. اگر روزی که قانون‌شکنی آغاز و تبدیل به یک ژست شد واکنش نشان داده بودیم وضعیت این گونه نبود.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر