کد خبر 281234

روند کاهشی نرخ ارز آغاز می‌شود

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: پیش بینی می‌شود با تشکیل بازار ثانویه ارز و در صورت مدیریت صحیح بانک مرکزی بر این بازار، روند کاهشی قیمت ارز آغاز شود.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از خانه ملت، محمدرضا پورابراهیمی داورانی درباره تشکیل بازار ثانویه ارز افزود: از ابتدای سال 97 کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی طرح دوفوریتی ساماندهی بازار ارز را آماده کرد و تیم اقتصادی دولت نیز موضوعات مطرح شده در طرح ساماندهی بازار ارز را پذیرفت؛ اما به رغم این موضوعات، تصمیم ارزی غیرکارشناسی اتخاذ شد.
رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی ادامه داد: باید پذیرفت اداره اقتصاد کشور با ارز تک نرخی در شرایط موجود اقتصادی ممکن نبود چرا که نمی توانست تمام ابعاد بازار ارز را پوشش دهد و کارشناسان نیز در این زمینه نقدهای خود را بیان کردند.
نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی گفت: بعد از گذشت حدود سه ماه، دولت نظر مجلس را درباره موضوع تشکیل بازار ثانویه ارز پذیرفت؛ البته تاخیر در این خصوص هزینه هایی برای اقتصاد کشور در پی داشت.
پورابراهیمی داورانی در ادامهم با تاکید بر لزوم ایجاد ثبات در اقتصاد کشور تصریح کرد: دولت و بانک مرکزی باید با ابزارهای اقتصادی بازار متشکل ارزی را مدیریت کنند تا از معاملات ارزی بدون نظارت جلوگیری شود.
رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی گفت: پیش بینی میشود که با تشکیل بازار ثانویه ارز و در صورت مدیریت صحیح بانک مرکزی بر این بازار، روند کاهشی قیمت ارز آغاز شود.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری