کدهای مخفی و جالب گوشی های اندرویدی

کاربران گوشی های اندرویدی با استفاده از کدهای کاربردی می‌توانند به اطلاعات مهمی از گوشی دست پیدا کنند.

کدهای مخفی و جالب گوشی های اندرویدی

به گزارش اقتصاد آنلاین، سیستم عامل اندروید که به عنوان یکی از محبوب‌ترین سیستم عامل موبایل در جهان محسوب می‌شود از کدهای کاربردی USSD متعددی بهره می‌برد که کاربران این سیستم عامل با شماره‌گیری آنها می‌توانند به اطلاعات مهمی از گوشی خود دست پیدا کنند. در همین راستا قصد داریم شما را با کدهای مخفی گوشی های اندرویدی آشنا کنیم.

ریست فکتوری

کاربران با شماره‌گیری کد *#*#۷۷۸۰#*#* می‌توانند به سرعت اطلاعات گوشی خود را حذف کنند. با شماره‌گیری این کد گوشی کاربر ریست فکتوری شده و تمام اطلاعات گوشی از بین خواهد رفت.

بررسی IMEI

کاربران با شماره‌گیری کد #06#* می‌توانند به شناسه هویت گوشی یعنی IMEI دسترسی پیدا کنند؛ این شناسه که برای رجیستری موبایل ضروری است معمولا در پشت جعبه گوشی درج می‌شود، اما اگر به هر دلیلی به آن دسترسی نداشتید با استفاده از این کد مخفی می‌توانید آن را دریافت کنید.

فعالسازی تست عمومی

کاربران موبایل های اندرویدی در صورتی که دستگاه آنها با مشکلی مواجه شده باشد، با استفاده از کد #*۰#*می‌توانند تست عمومی را فعال کنند تا تست‌های مختلفی روی گوشی انجام شود.

دریافت آدرس مک

هر گجتی از آدرس مک منحصربه‌فردی بهره می‌برد که برای اتصال به شبکه کاربرد دارد. از این رو با شماره گیری *#*#۲۳۲۳۳۸#*#* می‌توانید آدرس مک دستگاه خود را به آسانی پیدا کنید.

مشاهده اطلاعات فریم‌ور

کاربران موبایل های اندرویدی با شماره‌گیری کد *#*#۲۶۵۰۴۶۸*۴۹۸۶#*#* می‌توانند به اطلاعات مهم مربوط به فریم‌ور گوشی دسترسی پیدا کنند.

تغییر رفتار دکمه پاور

با استفاده از کد *#*#۷۵۹۴#*#* می‌توان منوی پاور را حذف کرد تا موبایل فقط با فشردن و نگه داشتن دکمه پاور خاموش شود.

دریافت اطلاعات سیستم و حافظه

کاربران موبایل های اندرویدی با شماره‌گیری کد دستوری #*۷۲۷۳۳۶*۳۲۸۲#* می‌توانند به اطلاعات مهمی در خصوص سیستم و حافظه گوشی دسترسی پیدا کند. همچنین این کد میزان داده مصرف شده توسط موبایل را نیز نشان خواهد داد.

دریافت اطلاعات دوربین

کاربران با شماره‌گیری کد *#*#۳۴۹۷۱۵۳۹#*#* می‌توانند به اطلاعات دوربین نظیر حداکثر زوم دسترسی پیدا کنند.

منبع: گجت نیوز
ارسال نظر
ارسال نظر