کد خبر 573384
اقتصاد آنلاین گزارش می‌دهد؛

مطالعه ایرانسل روی نسل ۵.۵ و ۶ اینترنت

مدیر عامل ایرانسل امروز اعلام کرد: ایرانسل مطالعه بر روی نسل‌های بعد اینترنت، یعنی سرویس‌های نسل ۵ونیم و ۶ را هم در برنامه قرار داده است.

به گزارش خبرنگار اقتصاد آنلاین؛ پانزدهمین سالروز راه‌اندازی شبکه تلفن‌همراه ایرانسل، با حضور دکتر بیژن عباسی آرند، مدیرعامل ایرانسل، معاونان و مدیران ارشد این اپراتور و تنی چند از اصحاب رسانه در محل ساختمان مرکزی این اپراتور، در حال برگزاری است.

بیژن عباسی آرند ، مدیر عامل ایرانسل در مراسم پانزدهمین سالروز راه‌اندازی شبکه تلفن همراه ایرانسل را یکی از بزرگترین و موفق ترین سرمایه گذاری خارجی در کشور عنوان کرد و افزود: نتیجه مشارکت در سرمایه‌گذار خارجی و داخلی، راه اندازی یک اپراتور جدید و شکستن انحصار در این زمینه در کشور بود. ایجاد رقابت در سرویس و خدمات بخش اپراتوری موجب شد اکنون شاهد ارائه سرویس های متنوع بین مشترکین باشیم.

عباسی آرند با بیان اینکه حضور ایرانسل منتج به تلاش سایر بازیگران این عرصه شد، افزود:  ماحصل حضور ایرانسل توسعه جدی در زیرساخت های ارتباطی کشور و ارائه سرویس و خدمات جدید به مردم بود که شایسته آن هستند.

به گفته وی؛ ایرانسل در 15سال راه اندازی تلاش کرده آخرین فناوری‌ها و سرویس‌ها را در شبکه خودش به مشترکین خود عرضه کند.

 مدیرعامل ایرانسل خاطر نشان کرد: در حال حاضر نسبت به ابتدای راه‌اندازی اینترنت پهن باند (مهرماه 1393)، سرانه دیتای همراه مشترکان ایرانسل 40برابر و ترافیک روزانه دیتای همراه نیز 509برابر شده است. مشترکان ایرانسل امروز سرعتی 118 برابر را تجربه می‌کنند و به رکورد مصرف 16.8 پتابایت دیتا در یک روز رسیده‌اند که عدد بسیار بزرگی در مقیاس اپراتورهای منطقه و جهان است.

عباسی آرند با اشاره به تجربه‌های کاربران این اپراتور در نسل‌های دوم ، سوم و نسل چهار  اینترنت اظهار کرد: حالا ما بحث نسل پنجم را در برنامه توسعه خودمان داریم و قصد داریم با فاصله کمی این سرویس را به مشترکین خود عرضه کنیم.

وی همچنین خبر داد: ایرانسل مطالعه روی نسل های بعد یعنی سرویس های نسل  5 و نیم و شش هم در برنامه داده است.

عباسی آرند یاد آور شد: البته ورود به این فناوری های جدید نیاز سرمایه گذاری های در این عرصه دارد.

وی همکاری دولت و هم سایر بخش هایی اثرگذار در دست یابی به این فناوری ضروری دانست .

عباسی آرند همچنین از آمادگی این اپراتور برای کمک به راه اندازی شبکه ملی اطلاعات خبر داد و گفت: وزیر ارتباطات خواستار کمک بخش خصوصی برای راه اندازی شبکه ملی اطلاعات شد و در همین راستا ایرانسل آمادگی خود را برای توسعه این شبکه اعلام کرده است.

وی تصریح کرد: البته راه اندازی این شبکه بدون چالش نخواهد بود چرا که افزایش نرخ ارز و کاهش ارزش پول ملی و تحریم موانعی هستند که در پیش روی ما قرار دارند.

عباسی آرند با تاکید بر اینکه در حال حاضر 70درصد در  تجهیزات زیرساختی خود به ارز وابسته ایم، افزود: علاوه بر تحریم و‌ گرانی ارز که برخی خدمات ما را محدود کرده است ما با محدودیت‌های داخلی از جمله محدودیت فرکانسی و نظامات تعرفه گذاری هم مواجه هستیم.

 وی ابراز امیدواری کرد که به دنبال رایزنی با دولت و وزارت ارتباطات محدودیت داخلی تا حد ممکن مرتفع شود.

مدیر عامل ایرانسل در ادامه میزان در آمد دولت از این اپراتور در 15 سال گذشته را 556 هزار میلیارد تومان اعلام کرد.

عباسی آرند افزود: در این مدت دولت از ایرانسل به صورت مستقیم 454 هزار میلیارد تومان درآمد داشته است.

وی همچنین تعداد گوشی های 5G در شبکه ایرانسل را 400 هزار دستگاه گوشی اعلام کرد.

 عباسی‌آرند همچنین با اشاره به اینکه نزدیک به 33 هزار روستا تحت پوشش خدمات ایرانسل قرار دارد که بیش از 14میلیون جمعیت را شامل می‌شود، گفت: همچنین براساس گزارش وزارت ارتباطات، پوشش نسل سه و چهار ایرانسل در روستاها از سایر اپراتورها پیشی گرفته است. در یکسال اخیر، 1642 روستا توسط ایرانسل به تکنولوژی نسل دو، 1290 روستا به تکنولوژی نسل سه و 3957 روستا به تکنولوژی نسل چهار اینترنت پرسرعت همراه تجهیز شده‌ است.

در ادامه این نشست خبری، دکتر حسن بولوردی معاون فنی و مهندسی ایرانسل و مهندس محسن یوسف‌پور معاون کسب و کار سازمانی ایرانسل، رویکردها، فعالیت‌ها و محصولات ایرانسل در راستای تحقق تحول دیجیتال در لایه‌های مختلف را توضیح دادند. از جمله این محصولات و راهکارها می‌توان بازار دیجیتال ایرانسل ویژه تبادل API، راهکار ابری ایرانسل، «واکه» به عنوان یک راهکار بیسیم بر پایه فناوری push to talkover cellular، پلتفرم‌های تبلیغی ایرانسل و ... را نام برد که در راستای ایجاد زیست‌بوم دیجیتال ایجاد شده‌اند.

 مهندس باقر صمدی معاون دیجیتال ایرانسل در توضیح زیست‌بوم دیجیتال ایرانسل، با اشاره به سوپر اپلیکیشن ایرانسل‌من، از 46.5میلیون نصب این اپلیکیشن، بیش از 15.5میلیون کاربر فعال ماهانه، 240میلیون تراکنش در سال و قرار گرفتن در بین سه اپلیکیشن محبوب ایرانی خبر داد. ایرانسل‌من اکنون تجربه زندگی دیجیتال را برای کاربران فراهم کرده و حمایت از شرکت‌های نوپا، پیاده‌سازی سریع فنی، مدل‌های درآمدی متنوع، ایجاد حس وفاداری در مشترک و ... از ویژگی‌های آن است.

ارسال نظر