کد خبر 518992

با صدور نامه‌ای انجام شد؛

درخواست قانون‌گذاران آمریکایی برای تحریم مقامات ایرانی در کلاب هاوس

۳قانونگذار جمهوریخواه با صدور نامه‌ای خواستار تحریم مقامات ایرانی در شبکه اجتماعی کلاب هاوس شدند.

به گزارش فاکس نیوز، ۳ قانونگذار آمریکایی خواهان تحریم مقامات ایرانی در شبکه اجتماعی کلاب هاوس شدند.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از باشگاه خبرنگاران، بر این اساس، جو ویلسون، رییس کارگروه امنیت ملی و امور خارجی در کمیته تحقیقاتی جمهوریخواهان به همراه جیم بنکز، رییس کمیته تحقیقاتی جمهوریخواهان، و اندی بار، یکی دیگر از اعضای این کمیته با صدور نامه‌ای خواستار حذف حساب کاربری مقامات ایرانی در شبکه اجتماعی کلاب هاوس شدند.

در این نامه آمده است: چرا کلاب هاس باید به محمد جواد ظریف، وزیر خارجه ایران که تحت تحریم‌های آمریکا است اجازه داشتن حساب کاربری و گسترش تبلیغات و دروغ گویی به هزارن مخاطب را بدهد؟

این قانونگذاران جمهوریخواه خواستار به روز رسانی قوانین آمریکا و جلوگیری از ارائه خدمات از سوی شبکه‌های اجتماعی این کشور به مقامات ایرانی شدند.

این نامه که خطاب به پائول دیویسون، مدیر کلاب هاوس منتشر شده است تاکید دارد ظریف براساس فرمان اجرایی شماره ۱۳۸۷۶ تحت تحریم‌های آمریکا قرار گرفته است. آیا این پلتفرم از ارائه خدمات به افرادی که تحت تحریم‌های واشنگتن قرار دارند حمایت می‌کند؟ آیا کلاب هاوس برگزاری جلسات مقامات جمهوری اسلامی ایران در این شبکه اجتماعی را نقض سیاست‌ها و قوانین خود نمی‌داند؟

پیش‌تر محمد جواد ظریف، وزیر خارجه ایران با حضور در کلاب هاوس به تشریح توافق ۲۵ ساله میان ایران و چین پرداخته بود.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر

  • ناشناس
    ۰ ۰

    کاملا درسته.وقتی ظریف شرط حضور خودشو عدم حضور رسانه های فارسی زبان اعلام می کنه و دست به یک سانسور هوشمند میزنه نباید اجازه کار با یک شبکه اجتماعی که هدفش رفع سانسوره داشته باشه.