کد خبر 506295

به‌روزرسانی سیستم عامل؛

ویژگی‌های جدید اندروید۱۲ که باید منتظرش باشید

گوگل احتمالاً در آستانه انتشار نخستین نسخه بتای اندروید۱۲ برای توسعه‌دهندگان است، اما تاکنون، چیز زیادی درباره به‌روزرسانی این سیستم عامل نمی‌دانیم. با این اوصاف، با افشای برخی از تصاویر و سابقه رفتارهای گوگل می‌توانیم حدس‌هایی در مورد آن بزنیم.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از همشهری، پس از انتشار اندروید 10در سال2019، گوگل اعلام کرد که دیگر اسمی مثل گذشته برای به‌روزرسانی‌های اندروید انتخاب نمی‌کند. گوگل سال گذشته، اندروید11 را منتشر کرد و نام خاصی برای آن اعلام نکرد. بنابراین، با توجه به این موضوع فقط از اعداد استفاده می‌شود و گمان می‌رود که نسخه امسال «اندروید12» نام بگیرد.

زمان انتشار

نسخه بتای توسعه‌دهنده‌ها می‌تواند در هر زمانی منتشر شود. گمانه‌زنی‌ها حاکی است که انتشار رسمی اندروید در‌ماه آگوست(تقریبا مرداد) اتفاق می‌افتد. روند توسعه برای هر نسخه جدید اندروید طولانی است و نسخه بتای توسعه دهنده‌ها معمولا در اوایل سال منتشر می‌شود. گوگل نخستین بتای توسعه‌دهنده‌ها (Android11) را در 19فوریه سال2020 (30بهمن98) منتشر کرد. اگر گوگل همین زمان را مبنا قرار دهد، می‌توانیم به‌زودی شاهد انتشار اندروید12 برای توسعه دهنده‌ها باشیم.

ویژگی‌های جدید اندروید12

هنوز چیز زیادی در این مورد نمی‌دانیم، با این حال برخی از تصاویر می‌توانند اطلاعاتی در اختیار ما قرار دهند. سایت XDADevelopers اخیراً تصاویری منتشر کرده که به‌نظر می‌رسد مربوط به اسنادی است که با شرکای گوگل به اشتراک گذاشته شده تا آنها بدانند که چه چیزی دراندروید12 می‌تواند جدید تلقی شود.

با مشاهده این تصاویر، متوجه می‌شویم که نمای کاملاً جدیدی برای ویجت‌ها پیش‌بینی شده است، شبیه آنچه در ویجت‌های iOS14 می‌بینیم. همچنین یک برچسب حریم خصوصی جدید با کد رنگی هم دیده می‌شود که وقتی یک اپلیکیشن از میکروفون و دوربین گوشی استفاده می‌کند، سیگنال‌سنج را روشن می‌کند. این هم شبیه همان ویژگی iOS است که وقتی اپلیکیشنی به میکروفون و دوربین شما دسترسی پیدا می‌کند یا درحال استفاده از آن است، یک نقطه رنگی روی صفحه ظاهر می‌شود.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر