کد خبر 501149

گوگل اعلام کرد؛

توقف کمک گوگل به جمهوری‌خواهان

شرکت گوگل اعلام کرد: کمک مالی به نمایندگان کنگره آمریکا که به تأیید نتیجه انتخابات رأی منفی داده بودند را متوقف می‌کند.

به گزارش رویترز، شرکت آلفابت، مالک شرکت گوگل، شب گذشته اعلام کرد: کمک مالی به نمایندگان کنگره که به تأیید نتایج انتخابات ریاست جمهوری اخیر رأی منفی داده بودند را متوقف می‌کند.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از فارس ؛ اوایل ماه جاری و در پی حمله معترضان و طرفداران ترامپ به کنگره آمریکا گوگل گفته بود که در حال ارزیابی شرایط برای بررسی موضوع کمک مالی به نمایندگان کنگره است.

گوگل شب گذشته طی بیانیه‌ای اعلام کرد:‌پس از بررسی موضوع کمیته اقدامات مالی گوگل تصمیم گرفته است که کمک مالی به تمام نمایندگان کنگره که به تأیید پیروزی بایدن رأی منفی داده بودند را متوقف کند.

در روز 6 ژانویه و همزمان با برگزاری جلسه تأیید نتایج انتخابات در کنگره آمریکا طرفداران ترامپ و معترضان به نتایج انتخابات در تلاش برای لغو پیروزی بایدن به کنگره آمریکا حمله کردند و آن را تسخیر کردند.

این مسأله باعث شد تا جلسه تأیید پیروزی بایدن چند ساعت به تأخیر بیفتد در این جلسه البته 146 نفر از نمایندگان کنگره به تأیید نتایج انتخابات رأی منفی دادند.

این مسأله باعث شده است تا بسیاری از شرکت‌های آمریکایی از جمله آمازون، کامکست و ورازون کمک‌های مالی به نمایندگان جمهوری‌خواه  که رأی منفی داده بودند را متوقف کنند.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر