کد خبر 498688

طی سال۲۰۲۰ صورت گرفت؛

فروش ۱.۲۴میلیارد دستگاه گوشی هوشمند در جهان

۱.۲۴میلیارد دستگاه گوشی هوشمند در کل سال۲۰۲۰ به فروش رسید که ۸.۸درصد کمتر از ۲۰۱۹ بود ولی تقاضا برای گوشی‌های۵G به خاطر گسترش شبکه‌های آن در سراسر جهان بالا رفت.

به گزارش راشا تودی، تحقیقات موسسه دیجی تایمز ریسرچ نشان می‌دهد صادرات جهانی گوشی‌های هوشمند در 2020 حدود 9 درصد به خاطر همه‌گیری ویروس کرونا و تاثیر آن بر اقتصاد جهان کاهش یافته است.

 به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از تسنیم، شدیدترین کاهش فروش گوشی‌های هوشمند در سه ماهه اول 2020 دیده شد یعنی زمانی که صادرات جهانی گوشی‌های هوشمند حدود 20 درصد به صورت سالانه کاهش یافت. بازار این محصولات در سه ماهه دوم 2020 هم شاهد یک سقوط دورقمی بود. این رکود در فصل تابستان تک رقمی شد و روند رشد خود را در آخرین فصل 2020 آغاز کرد.

 شرکت‌ها 1.24 میلیارد دستگاه گوشی هوشمند در کل سال 2020 به فروش رساندند که 8.8 درصد کمتر از 2019 است. علیرغم رکود کلی بازار، گوشی‌های 5G تقاضای بالایی در 2020 داشتند چون شبکه‌های فوق سریع آنها به سرعت در سراسر جهان گسترش می‌یابند. فروش این گوشی‌ها بیش از ده برابر شد و به 280 تا 300 میلیون دستگاه رسید.

 به نظر می‌رسد تنها شرکت‌هایی که توانستند در برابر روند نزولی بازار مقاومت کنند اپل و شیائومی بودند. این دو شرکت که برای به دست آوردن مقام سومین سازنده گوشی همراه در دنیا رقابت می‌کنند، عرضه محصولات خود را بیش از 10 درصد در 2020 به صورت سالانه افزایش دادند. این در شرایطی بود که شرکت‌های سامسونگ و هواوی، دو شرکت برتر جهان، شاهد یک کاهش تولید دو رقمی بودند.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر