کد خبر 486037

قهوه لاته، ویندوز را متحول می‌کند؟

شرکت مایکروسافت در حال اجرای پروژه‌ای با نام Latte یا همان قهوه لاته مشهور است که براساس آن، توسعه‌دهندگان اپلیکیشن می‌توانند اپلیکیشن‌های اندروید خود را با کمترین تغییر در کدها در ویندوز ۱۰اجرا کنند.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از همشهری، این کار در حالی صورت می‌گیرد که اپل خیز مهم و زودتری برداشته و همین حالا دستگاه‌های با چیپ M1 این شرکت می‌توانند تمام اپلیکیشن‌های iOS را اجرا کنند. به گزارش Windows Central، توسعه‌دهندگان، این اپلیکیشن‌ها را از طریق فروشگاه مایکروسافت تحت عنوان MSIX عرضه می‌کنند. گزارش‌ها حاکی از آن است که این پروژه به وسیله زیرسیستم ویندوز برای لینوکس (WSL) تقویت خواهد شد. با این حال، گفته می‌شود مایکروسافت برای اجرای اپلیکیشن‌های اندروید نیاز به ایجاد یک زیرسیستم خاص اندرویدی دارد. نکته‌ای که در این میان اهمیت دارد این است که گفته می‌شود این پروژه از سوی Google Play پشتیبانی نمی‌شود. بنابراین اپلیکیشن‌هایی که به واسط برنامه‌نویسی اپلیکیشن(API) ارائه شده از سوی Play Services نیاز دارند، باید برای اطمینان از عملکرد مناسب، در ویندوز 10به روز شوند. بدون پشتیبانی Play Services، ممکن است که اپلیکیشن‌ها درست کار نکنند یا دارای عملکرد ضعیف، مانند عدم‌ارسال نوتیفیکیشن‌ها باشند. حتی شاید لازم باشد که اپلیکیشن‌ها تا 86 مرتبه بازنویسی و بازسازی شوند، مگر اینکه مایکروسافت نوعی لایه سازگار یا نوعی شبیه‌سازی را اجرا کند.

کاربران ویندوز اکنون می‌توانند اپلیکیشن‌های اندروید را از طریق اپلیکیشن Your Phone در کامپیوترهای شخصی خود اجرا کنند. متأسفانه، این سرویس فعلاً برای کاربران سامسونگ در دسترس است و بیشتر شبیه آینه‌ای عمل می‌کند که نمایشگر موبایل شما را نشان می‌دهد تا اینکه یک راه‌حل اختصاصی برای کامپیوترها باشد. بنابراین گرچه این یک راه‌حل قابل‌قبول به‌نظر می‌رسد، اما ارائه گزینه‌های مختص کامپیوتر می‌تواند تجربه بهتری را برای کاربران، بدون اینکه نیاز به گوشی خاصی داشته باشند، رقم بزند. این موضوع همچنین می‌تواند به‌طور بالقوه پلتفرم ویندوز را تقویت کند. این نام برگرفته از قهوه لاته است که در آن قهوه با شیر مخلوط می‌شود و احتمالا نمادی از همخوان شدن اندروید و ویندوز است.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر