کد خبر 472993

نمایشگرهای بدون نیاز به لمس در دوران کرونا

یک شرکت موفق به ساخت یک برنامه نمایشگر لمسی بدون نیاز به لمس شده است تا به‌عنوان یک رابط بهداشتی در دوران بحرانی شیوع بیماری کووید-۱۹ عمل کند.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از دنیای اقتصاد؛ بنا به اعلام شرکت Leap Motion، یک برنامه جدید با قابلیت مقاوم‌سازی یکپارچه نمایشگرهای لمسی برای ایجاد یک رابط کاربری در هوا بدون نیاز به لمس صفحه نمایش راه‌اندازی شده است.

این برنامه جدید از ماژول دوربین «اولترا لیپ» همراه با نرم‌افزار ردیابی دست برای فراهم کردن امکان شناسایی حرکت دست بدون نیاز به لمس نمایشگر استفاده می‌کند که یک امکان رعایت بهداشت در دوران شیوع ویروس کروناست. این برنامه که «Touchfree» نام دارد، با تشخیص حرکت دست کاربر در هوا، مانند لمس صفحه توسط کاربر می‌کند، عمل می‌کند. این برنامه به گونه‌ای طراحی شده است که با رابط‌های کاربری که از قبل وجود دارند، کار می‌کند. ایستگاه‌های قطار، هتل‌ها، فرودگاه‌ها، رستوران‌ها و موزه‌ها برای به حداقل رساندن زمان انجام تراکنش‌ها و خرید بلیت، به کیوسک‌های عمومی و صفحه نمایش‌های لمسی متکی هستند. تحقیقات اخیر نشان می‌دهد در حالی که بیماری همه‌گیر کووید-۱۹ همچنان ادامه دارد، ۸۰ درصد از مردم صفحه‌های لمسی عمومی را غیر‌بهداشتی می‌دانند. استیو کلیف، مدیرعامل شرکت Ultraleap گفت: صفحه نمایش‌های لمسی معمولی در طول سال‌ها به خوبی برای ما کار کرده‌اند، اما مردم می‌خواهند در این بحران کرونا هم بتوانند با آنها کار کنند. تحقیقات اخیر ما نشان داد که فقط ۵۰ درصد از مردم اکنون از صفحه‌های لمسی استفاده می‌کنند و برنامه TouchFree برنامه‌ای ایده‌آل برای مقاوم‌سازی کیوسک‌های مبتنی بر صفحه نمایش لمسی است. بحران شیوع کووید-۱۹ باعث شده بسیاری از صنایع در زمینه بهداشت درباره فناوری‌های مورد استفاده خود تجدیدنظر کنند. به‌عنوان مثال پزشکان در خط مقدم استفاده از فناوری واقعیت ترکیبی و افزوده برای کمک به بیماران بدون نادیده گرفتن فاصله اجتماعی هستند. 

بیشتر بخوانید
ارسال نظر