کد خبر 463250

اقتصاد آنلاین گزارش می‌دهد؛

قیمت آیفون۱۱ در کدام کشورها گران‌تر است؟/ اثر مالیات بر قیمت نهایی گوشی‌های اپل

با توجه به پایین بودن مالیات فروش موبایل در آمریکا، شاهد قیمت بالاتر گوشی‌های آیفون در خارج از این کشور هستیم؛ به طوری که مصرف‌کنندگان هندی برای خرید یک گوشی آیفون ۱۱پرو باید ۲۹درصد هزینه بیشتری نسبت به قیمت واقعی آن پرداخت کنند.

اقتصادآنلاینمهسا نجاتی؛ با وجود اینکه آیفون 11 - که در تاریخ 20سپتامبر عرضه شد-، از آیفون X ارزان‌تر است، شهروندان برخی کشورها ممکن است از این نوید خوشحال نباشند. در چندین منطقه سراسر جهان، قیمت گوشی‌های آیفون به میزان قابل توجهی گران‌تر از ایالات متحده است.

در حالی که یک آیفون با حافظه 64گیگابایتی، فاقد قرارداد، معاوضه با گوشی قدیمی یا قفل سیمکارت برای مشتری ایالات متحده حدود 750دلار آب می‌خورد (وابسته به مالیات فروش محلی و ایالتی)، این قیمت ممکن است هنوز در کشورهای دیگر ارزان محسوب شود.

گفتنی است که مصرف‌کنندگان هندی برای گوشی مشابه باید معادل بیش از 900دلار آمریکا هزینه کنند و این مسئله سبب می‌شود آیفون 11 در این کشور 19درصد گران‌تر باشد. آیفون 11Pro (64گیگ) در هند حتی 29درصد گران‌تر است.

یکی از عوامل گران‌تر بودن آیفون در خارج از کشور، پایین بودن مالیات فروش (کمتر از 10درصد) در بسیاری از مناطق ایالات متحده است.

در ژاپن، کشوری که مالیات فروش در آن به همان اندازه کم است، قیمت آیفون 11 اندکی از ایالات متحده گران‌تر است. در فرانسه، مالیات فروش آیفون 11، در مقایسه با آمریکا که حدود 100دلار بوده، تقریبا 160دلار است.

در خصوص هند باید اشاره کرد که اپل در این کشور تولید نمی‌شود. از آنجا که هند از بازارهای خود محافظت می‌کند، اپل مجبور است عوارض واردات برای گوشی‌های آیفون را پرداخت کند که این امر در قیمت محصول منعکس می‌شود. 

تولیدکنندگان گوشی‌های چینی مانند اوپو و شیائومی کارخانه‌هایی را در هند تاسیس کرده‌اند و از این طریق می‌توانند گوشی‌های خود را با قیمت بسیار پایین‌تری به بازار عرضه کنند. در نتیجه، سهم بازار اپل در هند تنها 3درصد است.

در نمودار ارائه شده، قیمت گوشی‌های آیفون11 در کشورهای مختلف در مقایسه با آمریکا را مشاهده می‌کنید؛

قیمت آیفون 11

بیشتر بخوانید
ارسال نظر

 • ناشناس
  ۱ ۰

  پس ایران کجای جدول است

 • قاسم
  ۱ ۰

  ایران کجای جدوله دقیقا!؟

 • امیر
  ۰ ۰

  ایران چون عدد داخل تصویر جا نمیشده نزاشتن 🤣

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری