کد خبر 447771

آخرین قیمت انواع موبایل در بازار

صعود دوباره قیمت دلار به کانال ۱۹ هزار تومان، قیمت‌ها در بازار گوشی را متلاطم کرده است. بسیاری از فروشندگان در این وضعست ترجیح می‌دهند تا به ثبات رسیدن وضعیت دلار، گوشی‌های در دست خود را نفروشند یا به قیمت معادل دلاری بالاتر از قیمت بازار به فروش می‌گذارند.

وضعیت خریداران گوشی نیز گرانی و سردرگمی هست. گوشی‌های رده بالا به قدری گران شده‌اند که رفتار مصرفی گوشی ایرانیان به کلی در حال تغییر است. یک زمانی گوشی‌های رده بالا سامسونگ ، پرطرفدارترین گوشی‌ها در بازار محسوب می‌شدند ولی هم‌اکنون تقاضا برای گوشی‌های میان رده و پایین رده به طرز قابل توجهی رشد کرده است.

یکی از ابزارهای مفید برای خرید در این روزها ، سایت یا اپلیکیشن ترب هست. ترب یک موتور جست و جوی قیمت مثل گوگل هست که قیمت هر کالایی را بین هزاران فروشنده در بازار مقایسه می‌کند و قیمت فروشنده‌ها را یکجا با هم مقایسه می‌کند.

به کمک ترب می‌توانید قیمت هر محصولی از قیمت گوشی گرفته تا لوازم جانبی خودرو و لوازم سوپرمارکتی را در بین هزاران فروشگاه معتبر دارای اینماد مقایسه کنید و از بهترین فروشنده به راحتی آنلاین خرید کنید.

در حال حاضر اپلیکیشن ترب بیش از 1.5 میلیون کاربر فعال دارد و هر هفته 2 میلیون ایرانی برای پیدا کردن مناسب ترین قیمت بازار برای محصول مورد نظر خود از آن استفاده می‌کنند.

احتمالا سوال اصلی این است که چگونه به این فروشگاه ها اعتماد کرده و خرید کنیم؟

تمام فروشنده‌های حاضر در ترب دارای نماد الکترونیکی هستند و علاوه بر آن ترب بازخوردهای خریدران از فروشندگان را به صورت مداوم بررسی می‌کند و در صورت بروز تخلف از سوی یک فروشنده، آن فروشنده را از نتایج جست و جوی خود حذف می‌کند. بنابراین کاربران ترب می‌تواند تا حد خوبی به فروشگاه های حاضر در ترب اعتماد کنند و به راحتی خرید آنلاین خود را انجام دهند .

نظرات و بازخوردهایی که توسط کاربران برای ترب ارسال می شود به صورت کامل توسط تیم پشتیبانی ترب مورد بررسی قرار می گیرد و تمامی این نظرات در فعالیت های بعدی فروشنده ها نقش چشمگیری دارد. درصورتی که فروشنده ای کاری خلاف قانون انجام دهد و این اتفاق توسط کاربران گزارش شود، فروشگاه موردنظر از لیست جستجوهای ترب پاک می شود. از طرف دیگر تمامی فروشگاه های موجود در ترب دارای نماد اعتماد الکترونیک هستند. این نماد برای این منظور ایجاد شده است تا فروشگاه هایی که دارای فعالیت های مجازی و اینترنتی هستند، شناخته شوند و از طرف وزارت صنعت مورد تایید قرار گیرند. بنابراین کاربران می توانند به فروشنده های حاضر در ترب اعتماد کنند.

برای خرید محصول مورد نظر از ترب کافی هست اسم محصول مورد نظر را بنویسید و ترب مثل گوگل قیمت فروشنده‌ها را جست‌وجو و به ترتیب قیمت مرتب می‌کند. همه فروشنده‌هایی که در ترب هستند دارای اینماد می‌باشند و پس از بررسی اولیه اجازه حضور در ترب می‌یابند.

علاوه بر امکان جست‌وجوی قیمت بر اساس نام محصول، از طریق دسته‌بندی محصولات نیز می‌توانید قیمت محصولات مورد نظر را پیدا کنید. برای مثال در این لینک لیست قیمت گوشی سامسونگ در فیلترهای مختلف را می‌توانید انتخاب و بررسی کنید.

یکی از امکانات جالب ترب، نمودارهای زمانی قیمت برای هر محصول در روزها و هفته‌های گذشته هست.به کمک این نمودارها می‌توانید کمترین قیمت و متوسط قیمت هر محصولی را در ماه‌های گذشته در بازار مشاهده کنید. در ترب علاوه بر قیمت 5 میلیون کالا، قیمت سکه و ارز را نیز می‌توانید در مراجع معتبر یکجا مقایسه کنید و از چک کردن سایت‌ها و کانال‌های متعدد بی نیاز شوید.

برای مثال در این لینک نمودار قیمت گوشیa10s  را در طی روزهای اخیر در بازار می‌بینید.

مم

التال

در دوسال اخیر نرخ ارز و سکه در کشورمان در مقایسه با گذشته افزایش زیادی داشته است، به این علت که بخش های مختلف اقتصاد به هم وابسته هستند و ازهم تاثیر می گیرند، این افزایش قیمت نرخ ارز در بعدهای دیگر اقتصاد نیز تاثیرگذار بوده است. از جمله مهمترین این تاثیرها می توان به افزایش قیمت چندین برابری کالاها اشاره کرد. در میان افزایش قیمت ها عده ای نیز از وضعیت پیش آمده سواستفاده کرده و کالاهایی که نوسان نرخ ارز تاثیری در قیمت آنها ندارد، با قیمت بالاتری به فروش می رسانند و مردم نیز به اشتباه اسیر چنین افرادی می شوند. سایت و اپلیکیشن ترب به عنوان یک برنامه پرکاربرد در این روزها به مردم کمک می کند تا قیمت کالاهای مختلف را در فروشگاه های اینترنتی جستجو بکنند و از قیمت منصفانه آن در بازار اطلاع داشته باشند. این مساله رقابت بین فروشگاه های اینترنتی را نیز برای ارائه قیمت های شفاف بیشتر می کند.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری