رصد بازارهای خرید و فروش ارز توسط دوربین‌های مداربسته پلیس

رئیس پلیس امنیت اقتصادی تهران بزرگ گفت: بازار ارز در محدوده‌های فردوسی، سبزه‌میدان و سایر نقاط تهران توسط همکاران هم با استفاده از دوربینهای مداربسته و به صورت آنلاین و هم به صورت میدانی و نامحسوس در حال کنترل است.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از تسنیم، سرهنگ نعمت‌الله علیپور درباره اهم اقدامات پلیس امنیت اقتصادی تهران بزرگ در مبارزه با دلالان ارزی، محتکران خودرو و کالاهای مورد نیاز مردم در سال جاری، اظهار کرد: پلیس امنیت اقتصادی در راستای تدابیر فرمانده انتظامی تهران بزرگ و وظایف ذاتی خود، مبارزه با احتکار، قاچاق کالا و برخورد با دلالان ارزی را در دستور کار خود قرار داده است.

رئیس پلیس امنیت اقتصادی تهران بزرگ افزود: از ابتدای سال توانستیم چندین مرحله طرح مبارزه با قاچاق کالا و دلالان ارزی را اجرا کنیم که نتایج مطلوبی به همراه داشته است.

وی به اقدامات این پلیس در مقابله با محترکان خودرو پرداخت و گفت: حدوداً بیش از دو هزار دستگاه خودروی احتکارشده در سطح تهران که در پارکینگهای مختلف دپو شده بود را کشف کردیم و در حال حاضر در حال شناسایی افراد پشت‌صحنه این احتکارها هستیم.

این مقام انتظامی ضمن هشدار جدی به محتکران خودرو و اقلام مورد نیاز مردم، خاطرنشان کرد: این افراد بدانند چنانچه بخواهند با طمع، اموال مورد نیاز مردم را احتکار کرده یا قاچاق کنند، قطعاً با آنها برخورد می‌شود.

علیپور درباره رصد دلالان ارزی نیز، عنوان کرد: بازار ارز در محدوده‌های فردوسی، سبزه‌میدان و سایر نقاط تهران توسط همکاران هم با استفاده از دوربینهای مداربسته و به صورت آنلاین و هم به صورت میدانی و نامحسوس در حال کنترل است.

به گفته رئیس پلیس امنیت اقتصادی تهران بزرگ، تاکنون تعداد قابل توجهی از دلالان ارزی توسط این پلیس بازداشت شده‌اند.

وی ادامه داد: رسیدگی به پرونده دلالان ارزی توسط قوه قضائیه که بیش از 40 میلیون دلار قاچاق ارز داشتند، از جمله اقدامات و عملکرد همکاران بنده در پلیس امنیت اقتصادی است.

این مقام انتظامی از شهروندان خواست اطلاعات خود درباره را احتکار یا قاچاق کالا از طریق سامانه 110، در اختیار پلیس قرار دهند.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر