{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 438624

این گزارش حاکی از آن است که اپل سعی دارد حدود یک پنجم از خطوط تولید گوشی‌های آیفون خود را از چین به هند منتقل کند.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایسنا ،گزارش‌های منتشر شده در رسانه‌های خبری حاکی از آن است که شرکت آمریکایی اپل در در ماه های اخیر با مقامات دولت هند گفتگو و مذاکرات جدی داشته تا بتواند حداکثر ۲۰ درصد معادل یک پنجم از خطوط تولید گوشی‌های آیفون خود را از چین به این کشور منتقل کند. گفته می‌شود اپل در راستای عمل به این هدف برای خود برنامه پنج ساله را تدوین و طرح ریزی کرده است تا بتواند بدین ترتیب نخستین گام را برای کاهش وابستگی به چین و اقتصاد آن بردارد .

طبق گزارشی که در اکونومیک تایمز آمده است، احتمالاً آیفون هایی که تولید آنها برای کارخانه‌های مستقر در هند در نظر گرفته شده است، بالغ بر ۴۰ میلیارد دلار ارزش خواهند داشت که از این میزان تنها ۱.۵ میلیارد دلار از آنها وارد بازار هند خواهد شد و بقیه آن قرار است به کشورهای دیگر جهان صادر و عرضه شود.

البته اپل پیشتر نیز سابقه تولید گوشی‌های آیفون در کشور هند را در کارنامه خود دارد و بر اساس اطلاعات رسمی، اپل برخی از مدل های ارزان قیمت و مقرون به صرفه خود را نظیر آیفون ایکس آر ، نسل اول آیفون se و آیفون ۶ خود را در کارخانه های این کشور به تولید رسانده است.

ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری