{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 438120

بر اساس گزارش موسسه Counterpoint علی‌رغم کاهش ۲۲ درصدی فروش گوشی‌های تولید چین، هوآوی رشد فروش ۶درصدی را تجربه کرده است.

به گزارش اقتصادآنلاین، باعث کاهش فروش اکثر شرکت‌های سازنده در فصل اول سال 2020 نسبت به سال قبل شده است. اما در این میان هوآوی موفق شده رشد فروش داشته باشد.

موسسه Counterpoint همکاری گسترده‌ای با بیش از 300 برند جهانی دارد و یکی از موسسات معتبر در زمینه ارائه تحلیل بازار و بررسی شرایط برندها محسوب می‌شود.

بر اساس تحقیقات منتشر شده این موسسه فروش گوشی‌های هوشمند ساخت کشور چین سقوط بی‌سابقه‌ 22 درصدی را در اولین فصل مالی بعد از شیوع ویروس Covid-19 تجربه کرده است. آن هم در شرایطی که بسیاری از برندها مانند اپل و شیائومی تعداد قابل توجه‌ای از فروشگاه‌هایشان را تعطیل کردند و وضعیت بحرانی برای تامین گوشی‌های هوشمند در چین شده ایجاد شده است.

هوآوی

در این وضعیت هوآوی موفق شده در بازه 3 ماهه 6درصد رشد فروش داشته باشد تا فروش این برند به عدد 28.7 میلیون گوشی هوشمند برسد. این میزان فروش از مجموع فروش برندهای دوم و سوم این رده‌بندی یعنی ویوو (Vivo) و اوپو (Oppo) نیز بیشتر است.

در میان پنج برند برتر، شیائومی با کاهش 35 درصدی بیشترین افت فروش را داشته و در مورد اپل نیز کاهش 1 درصدی فروش تخمین زده می‌شود که بیشتر بر اساس میزان فروش گوشی‌های موجود برآورد شده است. در حالی که سایر شرکت ها با افت دو رقمی افت فروش مواجه شده‌اند.

شیوع گسترده ویروس کرونا تاثیر غیر قابل انکاری بر بازار گوشی هوشمند داشته و تهیه اجزا و قطعات گوشی را برای تولید نیز سخت کرده، این شرایط باعث بلاتکلیفی در بسیاری از بخش‌های این صنعت عظیم شده است.

ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری