کد خبر 435297

اپلیکیشن‌های ویدیوکنفرانس رکورد زدند

اپلیکیشن‌های ویدیو کنفرانس تنها در عرض مدت یک هفته در ماه گذشته میلادی رکورد ۶۲ میلیون دانلود را شکست.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایسنا، آمار و گزارش های منتشر شده از سوی موسسه تحقیقاتی App Annie حاکی از آن است که تعداد دفعات دانلود اپلیکیشن های ویدئو کنفرانس تنها در عرض یک هفته در ماه گذشته میلادی از مرز ۶۲ میلیون بار عبور کرده است.

همزمان با شروع گسترده ویروس خطرناک و مرگبار کرونا ، اعلام قرنطینه ، خانه‌نشینی و دورکاری بالغ بر نصف جمعیت جهان، بسیاری از کاربران به سمت و سوی دانلود نصب و استفاده از اپلیکیشن های جدید ، پیام رسان ها و شبکه های اجتماعی روی آورده اند که در این میان به نظر می رسد سرویس های ارائه دهنده تماس های ویدیویی گروهی موسوم به پلتفرم های ویدئو کنفرانس نسبت به سایر اپلیکیشن های موجود در فروشگاههای اینترنتی از استقبال بسیار بیشتری از سوی کاربران برخوردار بودند.

بر اساس گزارش وب سایت techcrunch، از جمله محبوب ترین اپلیکیشن های ویدئو کنفرانس که در مدت زمان قرنطینه ناشی از بحران کرونا می‌توان به مایکروسافت تیمز، اسکایپ، هاوس پارتی، زوم و گوگل هنگ اوت میت اشاره کرد.

بر اساس آمارهای منتشر شده از سوی کارشناسان فعال در موسسه تحقیقاتی سنسور تاور، تعداد دفعات دانلود اپلیکیشن زوم در هفته سوم مارس نسبت به سه ماهه چهارم سال ۲۰۱۹ میلادی در ایالات متحده آمریکا ۱۴ برابر بیشتر بوده است.

به طور کلی تعداد دفعات دانلود اپلیکیشن های ویدئو کنفرانس در این بازه زمانی در ایالات متحده آمریکا، انگلستان و کشورهای اروپایی با رشد قابل توجهی مواجه شده است.

نمودار زیر میزان دانلود و استقبال کاربران در کشورهای مختلف نظیر ایالات متحده آمریکا، انگلستان، فرانسه و آلمان را نشان می دهد:

pCnXw8z5gFh2

ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری