{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 403315

یکی از بزرگترین اپراتورهای مخابراتی انگلستان اعلام کرده که تا سال آینده بالغ بر ۵۰ شهر بزرگ این کشور را تحت پوشش شبکه ۵G قرار خواهد داد.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایسنا، در یک سال اخیر تلاش اپراتورهای مخابراتی و غول های تکنولوژی برای توسعه فناوری شبکه اینترنت دست گرفته و هر یک از آنها در تلاشند تا با همکاری شرکت‌های مخابراتی مناطق مختلف جهان وارد همکاری و مذاکره شوند تا بتواند سهم بیشتری در توسعه و برقراری نسل جدید اینترنت پرسرعت ایفا کنند.

بر اساس گزارش، وب سایت gsmarena، حالا یکی از بزرگترین شرکت‌های مخابراتی فعال در انگلستان، اپراتور EE، به تازگی اعلام کرده است که قصد دارد بالغ بر ۵۰ شهر و کلانشهر در این کشور را تا سال آینده به شبکه ۵g متصل و ملحق کند.

این شرکت پیش‌تر به شهروندان ساکن در شهرهای بلفاست، بیرمنگام، کاردیف، ادینبورگ، لندن، منچستر، بریستول، کاونتری، گلاسکو، هال، لستر، لیورپول، نیوکاسل، ناتینگهام و شفیلد مژده داده بود تا پایان ماه مه سال جاری میلادی به این شبکه متصل شده و قادر خواهند بود از خدمات اینترنت پرسرعت آن بهره‌مند شوند.

کشورهای بسیاری در سراسر جهان از جمله ایالات متحده آمریکا کانادا، استرالیا، چین، کره جنوبی، ژاپن و بسیاری از کشورهای اروپایی و غیره با همکاری بزرگترین اپراتور های جهان در حال برقراری نسل پنجم اینترنت همراه هستند و در این زمینه قراردادهای همکاری متعددی را به امضا رسانده و فعالیت‌های گسترده‌ای را انجام داده‌اند.

نسل پنجم شبکه تلفن همراه موسوم به ۵G استانداردهای پیشنهادی برای نسل جدید ارتباطات سیار است که پس از نصب چهارم شبکه تلفن همراه فعلی ۴G یا LTE ارائه می شود.

ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری