کد خبر 379821

فناوری‌های جالب ایفا ۲۰۱۹را ببینید

در نمایشگاه ایفا ۲۰۱۹فناوری‌های مختلفی نمایش داده شد که از آن جمله می‌توان به «اگزواسکلتون» مخصوص توانبخشی بیماران ام اس و تلویزیون «او ال ای دی» اشاره کرد.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از مهر، در نمایشگاه ایفا ۲۰۱۹ میلادی شرکت های تولید کننده محصولات الکترونیکی دستگاه های مختلفی از تلویزیون گرفته تا ساعت هوشمند و موبایل معرفی کردند.

البته در این نمایشگاه فقط محصولات الکترونیکی مصرفی نمایش داده نشد. ایفا ۲۰۱۹ مکانی برای تماشای فناوری نوظهور نیز  بود. در اینجا ۵ فناوری جدید را بررسی می کنیم که در این نمایشگاه معرفی شدند:

نمایشگر OLED شفاف پاناسونیک

پاناسونیک نسخه‌ ابتدایی نمایشگر OLED شفاف خود را در ایفا ۲۰۱۹ به‌نمایش گذاشت. طرح اولیه تلویزیون نوآورانه پاناسونیک نخست شبیه یک قفسه‌ای شیشه‌ای به‌نظر می رسد که چهارچوب چوبی ضخیمی آن را احاطه کرده‌ است.

اما هنگامیکه تلویزیون روشن می‌شود، نمایشگر شیشه‌ای مانند تلویزیون OLED معمولی عمل می کند و اشیایی که پشت دستگاه  قرار گرفته اند مشخص نخواهند بود. البته پیش از پاناسونیک، سامسونگ  نیز نمایشگر شفافی ابداع کرد اما تولید آن متوقف شد. شرکت ال جی نیز مشغول ساخت این نوع تلویزیون است.

اگزواسکلتونی مخصوص افرادی با نخاع آسیب دیده

افرادی که به دلیل جراحت های ناشی از ستون فقرات دچار نقص عضو هستند یا به ام اس مبتلا شده اند برای آنکه دوباره بتوانند راه بروند نیازمند فرایند توانبخشی طولانی مدت هستند.

شرکت روسی ExoAtlet اگزواسکلتونی پزشکی ابداع کرده که در مسیر توانبخشی به این افراد کمک می کند. ابعاد اگزواسکلتون با توجه به بدن بیمار تغییر  و هنگام راه رفتن وزن بیمار را کنترل می کند. همچنین یک سیستم کنترل حرکات فرد را ردیابی می کند. این اگزواسکلتون هم اکنون در بیمارستان هایی در روسیه و کره جنوبی استفاده می شود.

 پهپاد زیر آبی برای اکتشاف اعماق دریا

 پروژه Aalto در حقیقت یک پهپاد زیرآبی مجهز به دوربین های ۳۶۰ درجه است. افراد می توانند ویدئوهایی که پهپاد به طور زنده ثبت می کند را تماشا کنند. حتی کاربران قابلیت هدایت گجت زیر آب را نیز دارند. همچنین اگر فرد به تجهیزات واقعیت مجازی دسترسی داشته باشد می تواند اطلاعات بصری از پهپاد را در فضای واقعیت مجازی و از دیدگاه اول شخص بررسی کند.

کلاه ایمنی هوشمند برای دوچرخه سواران

در ایفا ۲۰۱۹ انبوهی از گجت ها از کتری تا کوسن های هوشمند به نمایش گذاشته است. اما یکی از محصولات هوشمند و کارآمد این نمایشگاه، کلاه ایمنی Livall برای دوچرخه سواری است.

این کلاه ایمنی مجهز به حسگرهایی است تا سطح نور را ردیابی و به طور خودکار چراغ های جلویی و عقبی دوچرخه را روشن کند. به این ترتیب خودروها در شب از وجود دوچرخه در خیابان مطلع می شوند. 

علاوه بر آن یک گجت کوچک روی دسته دوچرخه نصب می شود. هنگامیکه دوچرخه سوار تصمیم می گیرد به چپ یا راست بپیچد با فشار دکمه ای روی گجت چراغ هایی روی کلاه ایمنی روشن می شود تا نشانگر مسیر حرکت فرد باشد.

گلدان هوشمند از گیاهان مراقبت می کند

در نمایشگاه ایفا ۲۰۱۹ از یک گلدان هوشمند به نام Plantui رونمایی شد که در حقیقت یک کپسول هیدروپونیک است. این کپسول به طور خودکار فرآیندهای آبرسانی و انتشار نور مورد نیاز گیاه را انجام می دهد. 

 

بیشتر بخوانید
ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری