کد خبر 363366

رن ژنگ فی: گوگل ۸۰۰ میلیون کاربر خود را از دست می‌دهد

ترامپ از تصمیمات اخیر خود در ارتباط با شرکت هوآوی عقب نشینی کرد

برندهای بزرگ تولید کننده محصولات تکنولوژیک، بالاخص شرکت های تولید کننده قطعات گوشی تلفن همراه، برای ساخت زنجیره تامین مربوط به گوشی های هوشمند باید ارتباط تنگاتنگی با هم داشته باشند. هر جا که این ارتباط دچار چالش شود، در واقع کل زنجیره تامین دچار مشکل شده و هر دو طرف این ماجرا متضرر خواهند شد. این امری است که در ارتباط با گوگل و هوآوی اتفاق افتاد به همین دلیل هر دو طرف به دنبال راه حلی برای خروج از بحران فعلی هستند.

به گزارش اقتصادآنلاین، در طرف هوآوی، این شرکت با بهره گیری از مهندسان ارشد طراح هسته سیستم عامل آندروید که هم اکنون در استخدام خود دارد اقدام به تولید سیستم عامل اختصاصی خود به نوعی نموده که کاربران گوشی های این برند همچنان بتوانند با ملاحظات امنیتی و بازده بالا همچنان از نرم افزارهای آندروید مد نظر خود بهره ببرند. همچنین بر مبنای برخی خبرها در این سیستم عامل جدید برخی نقاط قوت در مقایسه با نسخه های فعلی سیستم عامل آندروید در نظر گرفته شده است.

هفته گذشته رن ژنگفی، موسس و رهبر شرکت هوآوی، در مصاحبه خود با CNBC به گوگل هشدار داد که اگر هوآوی مجبور به بهره گیری از راهکارهای جایگزین برای نسخه های فعلی سیستم عامل آندروید گوگل روی گوشی های خود شود، گوگل 700 تا 800 میلیون کاربر خود را از دست خواهد داد. Huawei

علاوه بر گوگل، سایر شرکت های آمریکایی هم با نگرانی اخبار مربوط به تصمیمات دولتشان را پیگیری می کنند تا متوجه شوند این مشتری 11 میلیارد دلاری محصولاتشان در نهایت آنها را با منابع دیگر جایگزین می کند یا به همکاری با آنها ادامه می دهد. Huawei

تمام این موارد موجب شد که گوگل به همراه برخی دیگر از شرکت های آمریکایی مذاکراتی با دولت آمریکا در ارتباط با نگرانی خود داشته باشند که نتیجه این امر تجدید نظر تصمیم رئیس جمهور آمریکا در تصمیم قبلی خود مبنی بر قطع ارتباط شرکت های آمریکایی با هوآوی و اعلام آن در اجلاس سران 20 کشور صنعتی در ملاقات با رئیس جمهور چین بود.

ترامپ در این دیدار گفت که با چین به آتش بس اقتصادی رسیده و قصد دارد از برخی محدودیت هایی که برای فروش تجهیزات تولید شرکت های آمریکایی به هوآوی در نظر داشت صرف نظر کند و جنگ تعرفه ها را متوقف کند. البته هنوز جزئیات این تصمیم اجرایی مشخص نشده است ولی حداقل واضح است که آمریکا متوجه شده که فشار بیش از حد بر چین و شرکت های چینی مانند هوآوی در نهایت به ضرر خود آمریکا و شرکت های آمریکایی بدل می شود و از این رو مجبور به تغییر استراتژی خود شده است.

باید منتظر ماند ودید که در مراحل بعدی مذاکرات بین دو کشور کار به کجا می انجامد و این دو کشور چه توافقی برای همکاری فی مابین در نظر می گیرند ولی آنچه واضح است این است که فضا به سمت آرامش حرکت می کند و پس از تلاطمی که به ضرر همه بازیگران این عرصه بود، همه طرف ها تصمیم به ارزیابی مجدد صحنه و اتخاذ تصمیمات عاقلانه تر به نفع بازار مصرف گرفته اند.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری