کد خبر 326851

در دومین جشن آپارات اتفاق افتاد

بهترین برنامه‌های فضای مجازی معرفی شدند

در دومین دوره از جشن بزرگ آپارات، بهترین برنامه سازان فضای مجازی کشور در سال ۹۷ با داوری محمود کلاری، کامبیز دیرباز و تینا پاکروان از بهترین برنامه های فضای مجازی تجلیل شد که دو برنامه به زبان های بومی و دو برنامه در حوزه مهجور مُد از جمله آنها بود.

3G6A9448

این مراسم چهارشنبه 12 دی با حضور جمعی از تولیدکنندگان محتوا فضای مجازی برگزار شد. در این رقابت برنامه های تولیدی آپارات در 5 دسته سرگرمی، اجتماعی مذهبی، هنری، گیم و سلامت، تکنولوژی و ورزش در دو بخش مردمی و انتخاب هیات داوران به رقابت پرداختند.

IMG_9373

برنامه «ژمُد» برگزیده هیات داوران و «مُدیست» منتخب مردمی در بخش هنری این رقابت شدند. هر دو این برنامه ها به موضوع مهجور مُد و استایل اختصاص دارند و در واقع، نخستین برنامه های تصویری این حوزه در کشور به حساب می آیند.

IMG_9474

در بخش سرگرمی این رقابت برنامه «دیش و میش» منتخب آراء مردمی و برنامه «یه طعم بی نظیر» منتخب هیات داوران شد. یه طعم بی نظیر برنامه ای با موضوع  آشپزی با اجرا و تهیه کنندگی رضا طاهری، آشپز و مجری صاحب‌نام است که در آن با سفر به نقاط مختلف ایران زمین، به غذاهای بومی پرداخته می شود.

IMG_9328

در دسته بندی اجتماعی و مذهبی برنامه «رو در رو » منتخب مردم شد و عنوان برگزیده هیات داوران به برنامه «گره» اختصاص یافت.

در بخش گیم برنامه «بازی‌نما» منتخب هیات داوران و برنامه «لودینگ» منتخب آراء مردمی شدند.

3G6A9574

در بخش ورزش، تکنولوژی و سلامت برنامه «گُردآفرید» منتخب هیات داوران شد و برنامه «فیت» عنوان بهترین برنامه از نگاه مردم را به خود اختصاص داد. «گُردآفرید» برنامه ای با محوریت ورزش زنان است که به دغدغه ها، مشکلات و... دختران ورزشکار ایرانی می پردازد. «فیت» نیز برنامه ای در حوزه بدنسازی است.

3G6A9434

در این رویداد همچنین از سازندگان دو برنامه به زبان های بومی اقوام ایرانی تقدیر به عمل آمد. «دزلیه یانه» برنامه ای به زبان کردی است که توسط ریبوار محمدپور از روستایی به همین نام تولید می شود. «قوجامان تبریز» نیز برنامه ای آذری زبان است که توسط زکریا طزرمی از تبریز در دسترس علاقمندان قرار می گیرد.

IMG_9380

جشن بزرگ آپارات اولین رویداد رقابتی در حوزه برنامه های ویدیویی فضای مجازی با هدف معرفی، حمایت و تقدیر از برنامه سازان جوان، بااستعداد و بعضا گمنام این فضا و تاکنون دو دوره از آن برگزار شده است.

 

بیشتر بخوانید
ارسال نظر