ورود به بهشت زهرا ۲۴ ساعته شد

معاون اجتماعی فرهنگی و سخنگوی سازمان بهشت حضرت زهرا(س) با بیان اینکه بهشت زهرا(س) پنجشنبه و جمعه آخر سال به صورت ۲۴ فعال است، از همکاری و خدمت‌رسانی بیش از ۲ هزار نیروی پلیس طی این دو روز در راستای تسهیل تردد مراجعه‌کنندگان خبر داد.

ورود به بهشت زهرا ۲۴ ساعته شد

به گزارش اقتصادآنلاین، مهدی قربانعلی با اشاره به تمهیدات و برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته این سازمان درباره روزهای پرترافیک پنجشنبه و جمعه آخر سال اظهار داشت: با توجه به برگزاری نشست با پلیس راهور قرار است بیش از ۲ هزار نیروی پلیس در روزهای پنجشنبه و جمعه آخر سال در راستای تسهیل تردد مراجعه‌کنندگان به بهشت حضرت زهرا(س) همکاری و خدمت‌رسانی کنند.

معاون اجتماعی فرهنگی و سخنگوی سازمان بهشت حضرت زهرا(س) ادامه داد: نیروهای سازمان بهشت زهرا(س) نیز برای خدمت‌رسانی مطلوب‌تر به مراجعه‌کنندگان به صورت ۲۴ ساعته حضور خواهند داشت و در روز چهارشنبه ۲۴ اسفند فقط دربهای اصلی(باب الشهدا و باب الزهرا) به صورت ۲۴ ساعته باز خواهد بود و همه درب‌های این سازمان در ۲ روز پنجشنبه و جمعه به صورت شبانه‌روزی بر روی مراجعه‌کنندگان بازخواهد بود.

قربانعلی با اشاره به بازگشایی دو درب جدید باب‌الحسن(ع) و باب‌الحسین(ع) اضافه کرد: با بازگشایی این درب‌ها خروج و ورود مراجعه‌کنندگان به بهشت حضرت زهرا(س) تسهیل شده است.

سخنگوی سازمان بهشت حضرت زهرا(س) با بیان اینکه پارکینگ‌های در نظر گرفته شده برای مراجعه‌کنندگان بسیار وسیع خواهد بود، ادامه داد: از مراجعه کنندگان از توقف غیرضروری در حاشیه راهها و حتی خیابان‌های فرعی اجتناب کرده و از ایجاد ترافیک جلوگیری کنند. بنابراین چندین دستگاه ون نیز برای تردد مراجعه‌کنندگان از ایستگاه‌های مترو حرم و شاهد برای ورود به بهشت حضرت زهرا(س) در نظر گرفته شده است.

معاون اجتماعی و فرهنگی سازمان بهشت حضرت زهرا(س) همچنین با اشاره به ممنوعیت برگزاری هرگونه مراسم‌ یادبود ختم، هفتم و چهلم و سال و عدم خدمت‌رسانی میز و صندلی و سایبان از سوی این سازمان در این روزها به مراجعه‌کنندگان تصریح کرد: با توجه به حضور چشمگیر زائران این آرامستان و گلزار مطهر شهدا و تسهیل در امر خدمت‌رسانی به مراجعه‌کنندگان در روزهای پنج‌شنبه و جمعه آخر سال، سازمان هیچ خدمتی را برای برگزاری مراسم به مراجعه کنندگان نمی‌دهد و تنها امر خاکسپاری متوفیان به صورت معمول و عادی انجام می‌پذیرد.

قربانعلی با تاکید بر ضرورت استفاده از اپلیکیشن‌های ایرانی مسیریابی برای حضور شهروندان در بهشت زهرا(س) اظهار داشت: خانواده‌ها می‌توانند از طریق نرم‌افزار «نشان و بلد» به صورت کامل و با مشخص شدن قطعات مورد نظر خود و هم شنیدن اخبار ترافیکی از طریق رادیو «پیام و آوا» زمان حضور خود را در بهشت حضرت زهرا(س) مدیریت کنند؛ در نرم‌افزار «نشان» آدرس متوفیان هر قطعه مشخص و معین شده است.

ارسال نظر
ارسال نظر