صدور هشدار برای تهران؛ باران های سیل آسا به پایتخت می رسد؟

مدیرکل مدیریت بحران استانداری تهران گفت: از همه مردم می‌خواهیم از قرار گرفتن در کنار رودخانه‌ها خودداری کنند و همچنین نسبت به وزش باد شدید هوشیار باشند تا خدایی ناکرده در این زمینه شاهد حوادث ناگوار نباشیم.

صدور هشدار برای تهران؛ باران های سیل آسا به پایتخت می رسد؟

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایسنا، حامد یزدی با اشاره به صدور هشدار سطح نارنجی هواشناسی در استان تهران اظهارداشت: با تمهیدات اندیشیده شده برای پیشگیری و کاهش خطر ناشی از وقوع رگبار باران، آب گرفتگی معابر و جاری شدن روان آب در مسیل‌ها، مراتب به تمام فرمانداران و شهرداران استان تهران اعلام برای کسب آمادگی لازم اعلام شده است.

وی با بیان اینکه طبق گزارشات هواشناسی اثر مخاطره و فعالیت سامانه بارشی همرفتی در نیمه شمالی و ارتفاعات به ویژه ارتفاعات شمال شرقی استان تهران پیش بینی شده، گفت: در این خصوص بررسی‌ها و ارزیابی‌های لازم توسط ستاد مدیریت بحران شهرستان‌ها انجام و دستورات لازم ابلاغ شده است.

مدیر کل مدیریت بحران استانداری تهران با اشاره به اینکه وقوع مخاطرات منجر به بحران می‌شود، افزود: مدیریت بحران با استفاده از اصل پیشگیری و کاهش خطر مجموعه تدابیر و اقدامات را مورد شناسایی، شناخت و تحلیل قرار می‌دهد و در همین راستا الزاماتی را مطرح می‌کند که در خصوص هشدار اخیر تمام موارد تحت رصد و بررسی قرار گرفته است.

وی در ادامه با تاکید بر اینکه مدیریت بحران شهرستان‌ها در خصوص مخاطراتی که پیش بینی می‌شود، نباید غافلگیر شود و بهترین خدمات را به مردم ارائه دهد، گفت: اصل آمادگی در مدیریت بحران مجموعه تدابیر و اقداماتی است که ظرفیت جامعه و دستگاه‌های مسئول را برای پاسخ مؤثر به حوادث و سوانح افزایش می‌دهد به طوری که خسارات انسانی و مادی ناشی از آن به حداقل برسد.

یزدی مهر در خصوص هشدارهای صادر شده، تاکیدکرد: از همه مردم می‌خواهیم از قرار گرفتن در کنار رودخانه‌ها خودداری کنند و همچنین نسبت به وزش باد شدید هوشیار باشند تا خدایی ناکرده در این زمینه شاهد حوادث ناگوار نباشیم.

بر اساس این گزارش، طبق پیش بینی هواشناسی در ۴۸ ساعت آینده آسمان استان تهران به ویژه در ارتفاعات با بارش همراه با وزش باد مواجه خواهد شد.

منبع: ایسنا
ارسال نظر

  • ناشناس
    ۰ ۰

    خداراشکر

آخرین خبر ها