اولین ملاقاتت خوب پیش نرفته؟ راه حلش اینه که بهت میگم

در قرار اول ممکن است خیلی احساس راحتی نکنید. دو طرف همیشه کمی دستپاچه می‌شوند اما اگر خوش‌شانس باشید، کمی که بگذرد، یختان باز می‌شود و از آشنایی با این فرد جدید لذت می‌برید. شاید هم در دراز مدت یک علاقه عاشقانه بینتان شکل بگیرد.

اولین ملاقاتت خوب پیش نرفته؟ راه حلش اینه که بهت میگم

به گزارش اقتصاد آنلاین، همه ما نمی‌دانیم در قرار اول باید چه کار کنیم تا لحظات به یادماندنی و لذتبخش‌تری را تجربه کنیم و بسنجیم که آیا می‌خواهیم قرار دومی در کار باشد یا نه. اکثر افراد خیلی به اینکه چطور در قرار اول ظاهر شوند و شخص جدیدی که قرار است ملاقلات کنند را چطور تحت تاثیر قرار دهند، فکر نمی‌کنند.

اما چه این قرار ادامه‌دار باشد و چه نه، خیلی چیزها در تبدیل دیدار اول به یک تجربه مثبت دخیل هستند. با کمی برنامه‌ریزی و تامل می‌توانید مطمئن شوید اولین برخوردتان همانطور که می‌خواهید پیش می‌رود. بیایید به ایده‌های ساده‌ای بپردازیم که باید قبل از رفتن به قرار اول در نظر گرفته شوند.

اولین ملاقاتت خوب پیش نرفته؟ راه حلش اینه که بهت میگم

10 نکته که قرار اولتان را پربارتر و لذتبخش‌تر می‌کنند:

نکات کلی قرار اول (برای همه)

1-دلیل قرار گذاشتنتان را بدانید

قبل از حاضر شدن سر قرار، ذهنتان را درگیر مسائلی که بعدها باید به آنها پرداخته شود نکنید. فقط کافیست بدانید:

هدفتان از قرار گذاشتن چیست؟

آیا به دنبال رابطه جدی هستید؟

آیا فقط برای سرگرمی و آشنایی با یک فرد جدید قرار می‌گذارید؟

هر وقت توانستید صادقانه به این سوالات پاسخ بدهید، می‌توانید با طرف مقابلتان در راستای اهداف بعدیتان رابطه برقرار کنید. مثلا اگر فقط برای سرگرمی قرار می‌گذارید، نیازی نیست نگران اینکه آیا با طرف مقابلتان جور هستید یا نه، باشید.

با این وجود اگر به دنبال یک رابطه جدی هستید، شاید بخواهید اولویتها، ارزشها و علایق را مدنظر قرار دهید. با بیان خواسته‌ها قرارتان هدفمندتر خواهد بود.

2-خونسرد باشید و خوش بگذرانید

قبل از حاضر شدن سر قرار، حتی اگر بعدا مشخص شود که به درد هم نمی‌خورید، با این ذهنیت که می‌خواهید خوش بگذرانید قدم بردارید. قرار گذاشتن یک فرآیند است. هرگاه شخص جدید را ملاقات می‌کنید بیشتر در مورد اینکه از شریک آینده‌تان چه می‌خواهید، می‌فهمید.

اگر شما طرز برخورد خوبی داشته باشید و سعی کنید به جفتتان خوش بگذرد، حتی اگر اولین قرار به قرار دوم منجر نشود، چیزی را از دست نخواهید داد. اینجا توضیح دادیم چطور باید خوشحال باشید و آدم باحالی به نظر برسید!

3-یک مکان خنثی را انتخاب کنید

برای اولین قرار، به دنبال جایی باشید که امکان صحبت و شناخت یکدیگر برای هر دویتان فراهم باشد. مکان قرار نباید شما را از هدف دور کند. اگر می‌خواهید با هم حرف بزنید، شام خوردن در یک رستوران شلوغ یا رفتن به سینما فکر خوبی نیست. حتی کار سرگرم کننده و خلاقانه‌ای مثل دوچرخه‌سواری یا رفتن به یک بازارچه ممکن است برای طرف مقابل خوشایند نباشد و یا او را از مسیر اصلی منحرف کند.

اما یک کافی شاپ خلوت از مکانهای خنثی ایست که باعث می‌شود روی یک گفتگوی خوب تمرکز کنید و اگر اوضاع خوب پیش نرفت، می‌توانید آنجا را راحت ترک کنید.

4-سعی کنید ملاقاتتان کوتاه باشد

طبیعی است اگر بخواهید در قرار اول بیشتر کنار هم باشید. بعید هم نیست به خودتان بیایید و ببینید شب به پایان رسیده است. اما سعی کنید در اوج گفتگو را به پایان برسانید و طرف مقابل را برای دیدار مجدد مشتاق نگه دارید.

شما اولین بار با هم قرار می‌گذارید تا بفهمید از یکدیگر خوشتان می‌آید یا خیر و برای شنیدن داستان زندگی باهم دیدار نمی‌کنید. قرار ملاقاتتان را با نوشیدن یک قهوه یا نوشیدنی شروع کنید. اگر قسمت دوباره یکدیگر را ببینید، می‌توانید دفعه بعدی بیشتر در کنار هم باشید.

5-شش دنگ حواستان را جمع کنید

این یعنی نباید برای چک کردن پیامها، تلفن همراهتان را روی میز بگذارید یا دائما به مردان و زنانی که از کنارتان رد می‌شوند، نگاه کنید. شش دنگ حواستان باید به گفتگو باشد.

همچنین باید تمام هوش و حواستان به نشانه‌های اجتماعی و چیزهایی باشد که طرف مقابل درباره خودش می‌گوید. به شریکتان نگاه کنید و به صورت کلامی و بصری به او نشان دهید که به ‌آنچه می‌گوید گوش می‌دهید.

اگر عصبی هستید و نمی‌دانید امشب چطور به پایان می‌رسد، بهتر است بدانید پاسخ این سوال برای هر دویتان مبهم است. تنها کاری که باید بکنید اینست که هوشیار باشید تا بتوانید به یک جمع‌بندی برسید. روش تمرکز کامل داشتن را در اینجا توضیح داده ایم

6-بیش از حد درباره زندگی خصوصیتان صحبت نکنید

جای صحبت درباره معشوق‌های قبلی و حرفهایی از این قبیل در اولین قرار نیست. به اشتراک گذاشتن بیش از حد و زودتر از موعد اطلاعات شخصی می‌تواند دلسردکننده و ناخوشایند باشد چون ممکن است این رفتار برای طرف مقابلتان غیرعادی و عجیب به نظر برسد.

فقط اطلاعاتی را در اختیار او قرار دهید که نشان دهد چه شخصیت و علایقی دارید. و ویژگی‌ها و جزئیات بیشتر را برای زمانی نگه دارید که اعتماد در رابطه‌تان بیشتر می‌شود. همچنین از پرسیدن سوالاتی که بیش از حد خصوصی هستند یا باعث می‌شوند طرف مقابلتان مجبور شود جزئیاتی را با شما به اشتراک بگذارد، خودداری کنید. مثلا اگر او به شما بگوید که پدر و مادرش از هم جدا شده‌اند، نباید بپرسید چرا.

7-حواستان به زبان بدنتان باشد

با طرف مقابل تماس چشمی برقرار کنید (البته نه اینکه خیلی به او خیره شوید) و سعی کنید بدن را در موقعیتهای دفاعی مثل حالت دست به سینه، قرار ندهید. در واقع می‌توانید با واکنش نشان دادن به حرکات و حالتهای چهره او، علاقه‌تان به گفتگو را ابراز کنید.

حواستان به زبان بدنتان باشد تا حرکاتی مثل بازی کردن با موها (که نشانه عصبی بودن است)، نگاه کردن به گوشه و کنار اتاق یا بازی کردن با اشیا از شما سر نزند. وقتی شریکتان چیزی می‌گوید که برایتان جالب است، لبخند بزنید و رویتان به سمت او باشد.

8-خودتان باشید

تظاهر به داشتن شخصیتی که بهتر از خود واقعیتان باشد گمراه‌کننده است و این امکان را به وجود می‌آورد که در آینده رفتارهای ناشیانه از شما سر بزند. نمی‌توانید تا ابد نقش بازی کنید و معلوم نیست در نهایت هر دویتان از این وضعیت راضی باشید.

هدف از رفتن سر قرار، آشنایی با کسی است که اصیل و واقعی است و احتمال اینکه خواسته‌ها و علایقش در زندگی با شما در یک راستا باشد، وجود دارد. و این حالت وقتی می‌تواند اتفاق بیفتد که به طرف مقابلتان خود واقعی‌تان را نشان دهید یعنی کسی که به قدر کافی قابل اعتماد است و تظاهر نمی‌کند.

9-از قبل سوالات و موضوعات گفتگویتان را آماده کنید

قبل از اینکه سر قرار حاضر شوید، کمی وقت بگذارید تا چند ایده برای موضوعاتی و سوالاتی که قرار است مطرح شود، پیدا کنید.

لازم نیست در طول صحبت یادداشتهایتان روی میز باشد تا با نگاه کردن به آنها بتوانید صحبت کنید. اگر قصد دارید یادداشتهایتان را در جیب یا کیفتان بگذارید، می‌توانید در یک فرصت کوتاه به بهانه رفتن به توالت آنها را مرور کنید. به طور کلی روی کاغذ آوردن افکارتان باعث می‌شود در ذهنتان به آنها انسجام دهید.

10-یک تصمیم قاطعانه بگیرید

در کش و قوسهای گفتگو، هیچ چیز بدتر از گفتن “فرقی نمی‌کند، شما دوست دارید چه کار کنید؟” نیست. زنان به دنبال مردانی هستند که اعتماد به نفس کافی در تصمیم‌گیری دارند و در عین حال باملاحظه و انعطاف‌پذیرند و خواسته‌های طرف مقابلشان را هم در نظر می‌گیرند.

اگر مشخص شد که او از محلی که برای قرار انتخاب کرده‌اید، خوشش نیامده با لبخند و آرامش بگویید:”از اینجا خوشتان نیامد، درست است؟”. شما می‌توانید با فهمیدن اینکه چرا او از محل قرار خوشش نیامده، بیشتر در مورد علایق طرف مقابلتان بدانید.

اگر او جایی که شما انتخاب کرده‌اید را دوست نداشت، با تعامل بیشتر به او فرصت انتخاب بدهید و بگذارید این دفعه او تصمیم بگیرد. اما اگر مکانی که انتخاب می‌شود شلوغ یا نامناسب بود، بادون رودر بایستی بگویید “بیایید اینجا را ترک کنیم و جایی برویم که بتوانیم صحبت کنیم.”

جمع بندی

به طور کلی قرار اول همیشه دشوار است، بنابراین حتما می‌خواهید مطمئن شوید که همه چیز درست پیش رفته یا خیر. دفعه بعد که خواستید برای اولین بار سر قراری حاضر شوید، این نکات را حتما در نظر بگیرید تا دیدار و آشنایی پربارتر و لذت‌بخش‌تری را تجربه کنید.

به این فکر کنید که چقدر بهتر خواهد شد اگر کسی هم که با او قرار دارید، با سوالات و موضوعات آماده و اعتماد به نفس و تعلق خاطر به گفتگو سر قرار حاضر شود. و همینطور اگر شما به همان اندازه آماده باشید، او هم راضی و خوشحال‌تر خواهد بود.

به قرارهای اول مثل یک ماجراجویی کوچک نگاه کنید که به شما دید بهتری نسبت به خودتان و انتظارات شما از شریک آینده‌تان می‌دهد. به خود یا طرف مقابلتان فشار نیاورید. فقط از فرصتی که برای آشنایی شما دو نفر با هم پیش آمده، لذت ببرید و وقتتان را به خوشی بگذرانید. فعلا همین کافیست!

 

منبع: هنر فردی
ارسال نظر

آخرین خبر ها