بعد از انقضای ضدآفتاب، میشه ازش استفاده کرد؟ + راه های تشخیص فاسد شدن کرم ضدآفتاب

تا کنون، مردم در فصل تابستان به طور غیرمنتظره ای با آب و هوای گرم در بیشتر مناطق دنیا متعجب شده اند. اما زمانی که خورشید طلوع می کند گرما خیلی عقب نیست. اگر کرم ضد آفتابی دارید که از سال گذشته برایتان باقی مانده است، بهتر است برای محافظت از پوست خود به آن اعتماد نکنید.

بعد از انقضای ضدآفتاب، میشه ازش استفاده کرد؟ + راه های تشخیص فاسد شدن کرم ضدآفتاب

به گزارش اقتصاد آنلاین، در یک بعد از ظهر معمولی تابستانی، چه خورشید در آسمان صاف بدرخشد یا حتی شاید پشت دیواری از ابر پنهان شده باشد، کرم ضد آفتاب یک ماده ضروری برای این فصل گرم در هر شرایط جوی است؛ چه هوا صاف و آفتابی باشد و چه ابری و بارانی. بسیاری از ما مقداری کرم ضدآفتاب از تعطیلات قبل یا سال‌های گذشته داریم. شاید از خود می‌پرسیم که آیا هنوز هم می‌توانیم از آن برای صرفه‌جویی در هزینه‌ها استفاده کنیم یا نه.

پاسخ شما اینجاست: شما حتما باید تاریخ انقضای ضدآفتاب را از روی بطری آن بررسی کنید زیرا در غیر این صورت ممکن است تاثیری که می خواهید نداشته باشد.

آیا می توان بعد از تاریخ انقضای ضدآفتاب، باز هم از آن استفاده کرد؟

ذکر این نکته حائز اهمیت است که تاریخ انقضای ضد آفتاب قبل از استفاده مجدد باید بررسی شود. اگر کرم ضدآفتاب به درستی و در شرایط خوبی نگهداری شود، هنوز تا تاریخ انقضا موثر خواهد بود زیرا وقتی ضدآفتاب در گرما، نور خورشید یا رطوبت قرار می گیرد، می تواند سریعتر تجزیه شود.

با این حال، پس از تاریخ انقضا نباید از آن استفاده کرد، زیرا دیگر نمی توان به ویژگی ضدآفتاب بودن آن برای محافظت از پوست شما اعتماد کرد. ضد آفتاب تاریخ مصرف گذشته نیز می تواند باعث درد و قرمزی پوست شود.

چرا کرم ضد آفتاب منقضی می‌شود؟

از آنجایی که کرم ضد آفتاب یک محصول موضعی محافظت از نور است، می تواند مانند هر ماده دیگری از رده خارج شود. ضدآفتاب هم به مرور زمان منقضی می شود زیرا موادی که برای انعکاس نور خورشید و محافظت از پوست شما استفاده می شوند شروع به فاسد شدن می کنند.

در نتیجه، به مرور زمان استحکام خود را از دست می دهد و در اثر گرما این روند می تواند تسریع شود.

علاوه بر بررسی واضح تاریخ انقضا، یک راه آسان دیگر برای اینکه بفهمید آیا ضدآفتاب شما خراب شده است یا نه، نگاه کردن به رنگ آن است. ممکن است شفاف تر به نظر برسد با قوام شل تر. علاوه بر این، ممکن است بوی متفاوتی داشته باشد و دیگر مانند قبل بوی تازگی نداشته باشد.

تشخیص فاسد شدن و خراب شدن کرم ضدآفتاب

در پاسخ به این موضوع باید بگوییم که لازم است سازگاری و بافت کرم را بررسی کنید تا مطمئن شوید کرم ضدآفتاب شما منقضی شده است یا خیر؟ در ادامه با ارائه چند روش به شما کمک می‌کنیم تا خراب شدن ضد آفتابتان را تشخیص دهید:

تاریخ انقضای کرم ضدآفتاب

معمولا بر روی دیواره یا در پوش بطری کرم ضد آفتاب، تاریخ انقضای آن حک شده است. اگر نتوانستید آن را پیدا کنید، وب سایت نام تجاری محصول را چک کرده و تاریخ انقضای محصول را آن جا بررسی کنید. همچنین می توانید با خدمات پس از فروش همان برند تماس بگیرید و در مورد تاریخ انقضای محصول بپرسید. اگر از هیچ یک از این راه‌ها نتوانستید تاریخ انقضای کرم را پیدا کنید کافیست ماه و سالی که ضد آفتاب را خریده‌اید، یادداشت کنید. ضد آفتاب ها معمولا تا سه سال بعد از باز شدن درپوش، تاثیر گذار هستند.

بوی غیر معمول

برای تشخیص فاسد شدن ضد آفتاب کافیست آن را ببویید. اگر متوجه شدید که عطر معمولی خودش را ندارد و بوی غیر معمولی می‌دهد، احتمال دارد که منقضی و فاسد شده باشد.

تغییر در بافت کرم و دو فاز شدن کرم ضد آفتاب

آیا اگر تاریخ انقضا را چک کردید و کرم بوی بدی نمی‌داد به این معنی است که ضد آفتاب فاسد نشده است؟
خیر! بررسی همین دو راه کافی نیست و حتما بافت کرم هم باید چک شود. کافیست مقدار کمی ضد آفتاب را بر روی دست خود بریزید و با مالش آن را بررسی کنید.

اگر احساس کردید کرم حالت آبکی دارد یا بافت آن شروع به جدا شدن می‌کند، دیگر برای پوستتان مناسب نیست و دچار فساد شده است. همچنین اگر مشاهده کردید که ضد آفتاب شما حالت دوفاز پیدا کرده یعنی ترکیبات آب و روغنش از هم جدا شده نشان دهنده ماندگی و تاریخ گذشتگی آن است. بطور کلی هر گونه تغییر در قوام و رنگ کرم های ضد آفتاب نشان دهنده آن است که ضد آفتاب منقضی شده و باعث بروز مشکلات جدی پوستی خواهد شد.

ارسال نظر

آخرین خبر ها