بهترین دعای بچه دار شدن از معصومین و آیت الله بهجت

فرزندآوری یکی از بحث‌های داغ امروز است که متاسفانه بعضی از زوج‌ها از داشتن این نعمت بزرگ الهی محروم هستند. مهر و عطوفت والدین در وجود، ذات و فطرت آن‌ها نهفته است و هر کسی با این امید که فرزندی داشته باشد تا نسلی برای آینده بر جای بگذارد، اقدام به تشکیل خانواده می‌کند و در حقیقت این موجود دوست داشتنی چراغ و روشنی هر خانواده‌ای است. اسلام نیز به بقای نسل بسیار توصیه کرده است.

بهترین دعای بچه دار شدن از معصومین و آیت الله بهجت

دعا برای بچه دار شدن

به گزارش اقتصاد آنلاین، زوج‌هایی که از نعمت داشتن فرزند محروم هستند، همواره به دنبال راهی برای حل این مسئله اند. جدا از راهکار‌های علمی و پزشکی، در دین اسلام هم ادعیه و روایات متعددی برای بچه دار شدن توصیه شده است. در این میان آیت الله بهجت هم همواره برای زوجین، با ذکر حدیثی از امام باقر (ع) راهکار و خواندن دعایی خاص را توصیه می‌کردند که در ادامه می‌خوانید.

ایشان بر اساس حدیثی از امام محمد باقر (ع) به جوانان می‌گفت:

هشام دربانی داشت که ثروتمند بود، اما بچه دار نمی‌شد؛ روزی امام باقر (ع) به او فرمود: می‌خواهی دعایی به تو یاد بدهم که صاحب فرزند شوی؟

دربان گفت: بله. پس امام باقر (ع) فرمودند: در هر صبح و عصر هفتاد مرتبه (سبحان الله)، ده مرتبه (استغفرالله)، دوباره نه مرتبه (سبحان الله) بجا بیاور و این آیات را بخوان: اسْتَغْفِرُواْ رَبَّکُمْ إِنَّهُ کاَنَ غَفَّارًا یُرْسِلِ السَّمَاءَ عَلَیْکمُ مِّدْرَارًا وَ یُمْدِدْکمُ بِأَمْوَالٍ وَ بَنِینَ وَ یجَعَل لَّکمُ‌ْ جَنَّاتٍ وَ یجَعَل لَّکمُ‌ْ أَنهْارًا

دربان این اذکار را خواند و صاحب فرزندان زیادی شد.

کسی هم که این روایت را نقل کرده است، می‌گوید من و همسرم هم به این روایت عمل کردیم و صاحب فرزند شدیم و به دیگران که فرزند نداشتند، یاد دادیم و آن‌ها هم صاحب فرزند شدند.

توصیه شده است که تا زمانی که به نتیجه برسید هر روز به این روایت عمل کنید ان شاء الله به نتیجه می‌رسید.

بر گرفته از مستدرک الوسایل باب نکاح

 

منبع: دانشجو
ارسال نظر

آخرین خبر ها