ادارات اهواز تعطیل نیست

دبیر کارگروه شرایط اضطراری آلودگی هوای خوزستان گفت: توده گرد و غبار هنوز وارد استان نشده بنابراین کارگروه تصمیمی برای تعطیلی اهواز اتخاذ نکرده است.

ادارات اهواز تعطیل نیست

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از ایرنا، محمدجواد اشرفی با اشاره به اعلام تعطیلی پنج شهرستان از دیشب،  اظهار داشت: قرار بود صبح امروز با توجه به شرایط توده گرد و غبار در کشور عراق، برای تعطیلی سایر شهرستان ها تصمیم گیری شود.

مدیرکل حفاظت محیط زیست خوزستان افزود: بررسی ها نشان می دهد که با کاهش سرعت باد، حرکت توده گرد و غبار به سمت استان کند شده، بطوریکه هنوز وارد خوزستان نشده است بنابراین تعطیلی ادارات و یا تاخیر در ساعت اداری منتفی خواهد بود و فعالیت این ادارات طبق روال همیشگی است.

اشرفی اضافه کرد: براساس پایش هوا در ساعات آینده، کارگروه شرایط اضطراری آلودگی هوا تصمیمات لازم را اتخاذ و متعاقبا اطلاع رسانی خواهد کرد.

بر اساس این گزارش، کارگروه شرایط اضطراری آلودگی هوای خوزستان، دیشب، ادارات و سازمان های پنج شهرستان شامل آبادان، خرمشهر، هویزه، دشت آزادگان و شادگان را به دلیل ورود توده گرد و غبار، برای امروز یکشنبه تعطیل اعلام کرد.

اداره کل هواشناسی خوزستان پیش از این در اطلاعیه‌ای نسبت به ورود توده گرد و غبار با منشا کشور عراق از روز یکشنبه تا اوایل روز دوشنبه در مناطق غربی، جنوب غربی، مرکزی و جنوبی خوزستان در استان هشدار سطح نارنجی صادر کرده است.

چهارشنبه گذشته نیز توده گرد و غبار اغلب شهرهای خوزستان را درگیر کرده بود که بیشترین آن در شهرستان‌های اهواز و کارون به ۶ برابر حد مجاز رسید.

آخرین بار، کارگروه شرایط اضطراری آلودگی هوای خوزستان ساعت آغاز به کار همه ادارات، بانک‌ها و دستگاه‌های اجرایی ۱۴ شهرستان را در روز سه شنبه ۲۴ خرداد ماه، با ۲ ساعت تاخیر اعلام کرده بود.

منبع: ایرنا
ارسال نظر

 • دزفول
  ۰ ۰

  گردو غبار هنوز نرسیده، دمای هوا هم که اول گفتین از سه شنبه بالای پنجاه درجه میره الان میگین پنجشنبه جمعه این یعنی که تعطیل نکنید، مارو چی فرض کردین آخه

 • یک دزفولی
  ۰ ۰

  اول میگین دمای خوزستان از سه شنبه بالای پنجاه درجه میره الان میگین پنجشنبه جمعه دما بالای پنجاه درجه میره این یعنی که تعطیل نکنید نمیخاین تعطیل گنید، مارو چی فرض کردین
  گردوغبار هم که میگین هنوز خوزستان نرسیده ، واقعا که

آخرین خبر ها