رییس سازمان حج و زیارت خبر داد؛

آغاز اعزام زائران حج از ۲۳خرداد ماه

رییس سازمان حج و زیارت با بیان اینکه نزدیک به ۹۰ درصد ظرفیت کاروان‌های حج پیش رو تکمیل شده است، گفت: مذاکره با هتل‌داران برای اجاره ۱۲ هتل در مدینه و ۳۰ هتل در مکه صورت گرفته است.

آغاز اعزام زائران حج از ۲۳خرداد ماه

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از مهر، سید صادق حسینی در نشست امروز مسئولان دفاتر نمایندگی بعثه مقام معظم رهبری در مناطق و استان‌ها در تهران با اشاره به استقبال صورت گرفته از ثبت نام در کاروان‌های حج تمتع گفت: نزدیک به ۹۰ درصد ظرفیت کاروان‌های حج پیش رو تکمیل شده است و برای پر شدن ظرفیت در صورت نیاز اولویت‌های بعدی از زائران حج ۹۹ اعلام خواهد شد.

رییس سازمان حج و زیارت به شروط عربستان برای پذیرش زائران حج امسال اشاره کرد و با بیان اینکه اقدامات و برنامه‌های مورد نظر سازمان حج و زیارت به صورت وبینار با طرف‌های سعودی پیگیری شده است، گفت: مذاکره با هتلداران برای اجاره ۱۲ هتل در مدینه و ۳۰ هتل در مکه صورت گرفته و اقدامات در بخش تغذیه و رفاه زائران نیز انجام شده است.

وی با تاکید بر اینکه همکاری خوبی بین نهادهای همکار سازمان حج و زیارت در داخل برای اعزام زائران به سرزمین وحی وجود دارد، خطاب به مسئولان دفاتر نمایندگی بعثه مقام معظم رهبری در مناطق و استان‌ها گفت: توصیه‌های شما می‌تواند در رعایت بیشتر دستورالعمل‌های بهداشتی و درگیر نشدن زائران به بیماری کرونا مؤثر و راهگشا باشد.

حسینی تصریح کرد: وظیفه ما و شما حفظ آرامش و عزت و کرامت زائران ایرانی در این سفر معنوی است و تلاش کرده ایم که مدت اقامت زائران در کشور میزبان از سال‌های گذشته کمتر شود.

رییس سازمان حج و زیارت در پایان آغاز پروازهای حج را ۲۳ خرداد ماه و پایان آن را ۷ مرداد ماه عنوان کرد و اظهار کرد: با هماهنگی‌های انجام شده با هواپیمایی، برای تسهیل در اعزام زائران به سرزمین وحی، ایستگاه‌های مختلف پروازی در نظر گرفته شده است و سفر امسال طولانی نخواهد بود.

در ادامه این همایش اکبر رضایی به تفصیل برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته در حوزه اجرایی حج را تشریح کرد و گفت: هزینه حج امسال با نگاه انقباضی برآورد و اعلام شد.

معاون حج و عمره سازمان حج و زیارت گفت: با توجه به برنامه‌ریزی صورت گرفته، از امروز استان‌هایی که ظرفیت خالی دارند و درخواست کنند از میان افرادی که سال ۹۹ ثبت نام کرده‌اند این ظرفیت تکمیل خواهد شد.

وی به اقدامات صورت گرفته برای کاهش تعداد پزشکان و راه‌اندازی مطب‌های ۲۴ ساعته در مجموعه‌های نزدیک به هم در سفر حج آینده اشاره کرد و به نحوه انتقال اسناد حج از طریق سامانه تشرف پرداخت.

در ادامه این نشست چند تن از حاضران دیدگاه خود را در خصوص مطالب مطرح شده و طرح نوین اعزام به عتبات عالیات بیان کردند و خواستار پیگیری موضوع بازگشایی مرز زمینی میان ایران و عراق با هدف از سرگیری سفرهای زمینی و کاهش هزینه سفر بویژه برای زائران استان‌های مرزی همجوار با عراق شدند.

رییس سازمان حج و زیارت نیز با اشاره به پیگیری‌های انجام شده در سفر خود به عراق برای بازگشایی مرزهای زمینی گفت: مجموعه حج و زیارت تلاش دارد که با استفاده از راهکارهای مختلف زمینه سفر تعداد بیشتری از مشتاقان زیارت اعتاب مقدسه را فراهم آورد.

ارسال نظر

آخرین خبر ها